MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYDİ ÇOCUKLAR SAHNE SİZİN

HAYDİ ÇOCUKLAR SAHNE SİZİN

Değerli Öğretmenlerim, Sevgili Öğrencilerim,

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı'nın İkinci Döneminin hepimiz için  hayırlara vesile olmasını dilerim.

Öğrencilerimizin mutluluğu, gözlerindeki öğrenme heyecanı ve işimizi en iyi şekilde yapma gayreti, ikinci dönemde de kılavuzumuz olsun. 

Sevgili Öğrencilerim,

Öğretmenlerinizin sizin hayat kapılarınızı açan anahtarlar olduğunu unutmayın. Hayatınıza, yolunuza, derslerinize, başarılarınıza onların rehberlik etmesine izin verin. Bırakın öğretmenleriniz  düşlediğiniz dünyaları inşa etmeniz için sizlere yardımcı olsunlar. Onları dinleyin, gözlemleyin ve onlardan kendiniz olmayı öğrenin.

Sevgili Öğretmenlerim,

Sayın Bakanımız Ziya Selçuk'un da belirttiği gibi: "Sadece çocuklarımız değil, hepimiz sizlere emanetiz." Çocuklarımızı milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, evrensel ile yerel değerleri harmanlamış, girişimci, vizyoner, dünyadaki gelişmeleri takip eden, bilime sevdalı, teknoloji üreten ve mutlu bireyler olarak yetiştireceğinize ve onlar için daha parlak bir gelecek hazırlamayı görev edineceğinize inanıyorum. Siz ülkemizi daha güçlü yarınlara taşıyacaksınız. "Öğretmenlik bilginin ötesinde bilgelik gerektiren bir meslek."  Bunu unutmadan yolunuza büyük bir inançla çıkacağınıza inanıyor ve size güveniyorum.

Bu düşüncelerle sevgili öğrencilerimi gözlerinden öper; hepimize huzur, sağlık ve başarı dolu yeni bir dönem dilerim.

 

Adem KOCA

Mersin İl Millî Eğitim Müdürü

02.02.2020

31-01-2020

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.