MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Okulları Koordinasyon Toplantısı

İmam Hatip Okulları Koordinasyon Toplantısı

İmam Hatip Okulları Koordinasyon Toplantısı

İmam Hatip Okulları Koordinasyon Toplantısı Suphi Öner Öğretmenevi Anamur Salonunda yapıldı. Toplantıya; Mersin Milletvekili Yılmaz Tezcan, Toroslar Kaymakamı Ahmet Hikmet Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ertuğrul Yıldız, Memur Sen İl Başkanı Abdulla Çelik, Kadem Genel Müdür Vekili Murat Aydın, İl Koordinatörü Tahsin Boyraz, Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve İlçe İmam Hatip Platformu Başkanları katıldı.

Mersin Milletvekili Yılmaz Tezcan açılışta yaptığı konuşmada eğitimin ne kadar önemli olduğunu belirterek, eğitim olmazsa bir ilin bir ülkenin gelişmesi ve büyümesi mümkün değil. Emevileri, Selçukluları, Osmanlıları bir dünya devleti yapan eğitime verdikleri değer idi. Genç bir devlet olan Türkiye Cumhuriyeti de bilimle büyüyecek” dedi.

Eğitimin anne karnında başladığına dikkat çeken Tezcan, çocuğun sonrasında aile içerisinde çocukluktan yetişkinlik çağına kadar olan dönemde rol model olarak anne ve babasını alır. Okula başladıktan sonra da rol model olarak öğretmenlerini alır” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Koca da kendilerine teslim edilen öğrencilerin en güzel bir şekilde eğitilmesi için özellikle idarecilere büyük görevler düştüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerine atıfta bulunan Koca,  Bir ayağı kendi öz yurdunda bir ayağı ile deryalar gezen nesiller yetiştirmek zorundayız. Birlik ve beraberlik içerisinde en güzelini yapacağımıza eminim” dedi.

İmam Hatip İl Koordinatörü Tahsin Boyraz, kısa süre içerisinde Mersin’de imam hatip sayısının 14’den 52’ye çıktığını ifade ederek, bu sayının oransal dağılımında liselerin yüzde olarak ağırlığı oluşturduğunu, ancak yüzdesel ağırlığın imam hatip ortaokullarından yöne olması gerektiğini kaydetti.

Kadem Genel Müdür Vekili Murat Aydın ise 2015 yılından itibaren açmış oldukları kız öğrenci yurtları ile hem yurt ihtiyaçlarını karşıladıklarını hem de bu yurtlarda verdikleri eğitimlerle genç kızların öz güveni yüksek bireyler olmasını sağlamak amacıyla faaliyetlerine devam ettiklerini belirtti.

Konuşmaların ardından toplantının gündem maddelerine geçilerek, sorunlar ve çözüm önerileri konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

 

 

25-09-201725-09-201725-09-201725-09-201725-09-201725-09-2017

 

 

 

 

 

 

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.