MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz ve Tarsus Başsavcılığı İşbirliğiyle Tarsus Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu İçinde Adalet Anaokulu Açıldı

Müdürlüğümüz ve Tarsus Başsavcılığı İşbirliğiyle Tarsus Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu İçinde Adalet Anaokulu Açıldı

Mersin´in Tarsus ilçesinde bulunan Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu içinde mahkûm ve tutuklu kadınlar ile cezaevi çalışanlarının çocuklarının eğitim görmesi için Adalet Anaokulu açıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tarsus Cumhuriyet Başsavcılığı arasında düzenlenen protokol ile açılan Adalet Anaokulunun açılış töreni Mersin Valimiz Ali İhsan Su’nun katılımıyla yapıldı.    

 

Açılış törenine Mersin Valisi Ali İhsan Su, Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılınç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, İlçe Emniyet Müdürü Halis Ünal ile çok sayıda davetli katıldı.

 

Adalet Anaokulu Cezaevinde Kalan Çocuklara Yeni Bir Umut Ve Gelecek Olacak

 

Açılış konuşmasını yapan Tarsus Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılınç, Adalet Anaokulun Türkiye´de örnek okullardan biri olduğunu belirterek bu anaokulunda hükümlü ve tutuklu kadınlar ve ile kurum çalışanlarının çocuklarının nitelikli bir eğitim görme fırsatı yakalayacağını söyledi.

 

Cezaevinde annesiyle birlikte kalan yaklaşık 50 çocuk olduğunu söyleyen Kılınç, bu anaokulu aracılığıyla okul çağına gelmiş çocukların bütün akranları gibi hayatla buluşmalarını sağlayacaklarını, onlara yeni bir umut ve gelecek olacaklarını aktardı. Başsavcı Kılınç, ayrıca Okulun açılış işlemini kendileriyle birlikte yürüten ve okulun eğitim ve yönetim hizmetini verecek olan İl Milli Eğitim Müdürlüğüne de teşekkür etti.

 

Koca: “Bir Çocuğu Eğitmek O Ülkenin Kaderini Belirler”

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Adem Koca da açılış töreninde bir konuşma yaptı. Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü olarak önemli çalışmalar başlattıklarını söyleyen Koca, projelerle, akademik çalışmalarla, sosyal, kültürel, sportif etkinliklerle, değerler eğitimleriyle bütün çocukları geleceğe hazırlanaın çabasını gösterdiklerini belirtti.

 

Bir çocuğu eğitmenin o ülkenin kaderini belirleyeceğini ifade eden Koca sözlerini şöyle sürdürdü: Farklı nedenlerle cezaevinde bulunan kader kurbanlarının ve burada çalışan personelin çocukları, huzur ve mutluluk içinde Adalet Anaokulunda bir arada eğitim alacaklar. Birlikte olmayı, mutlu olmayı ve eğlenmeyi öğrenecekler.

 

Bizim asıl istediğimiz onların geleceğe hazır olmaları, kendilerine farklı ve başarılı bir yol çizebilmeleri. Hedefler edinmeleri, hayaller kurmaları ve bu hayaller için gayret göstermeleridir.

 

Vali Ali İhsan Su: “Mersin’de Eğitim Alanında Önemli Çalışmalar Yapıldı”

 

Mersin olarak eğitimde ciddi ve önemli adımlar attıklarını belirten Mersin Valisi Ali İhsan Su, Adalet Anaokulu´nun Türkiye’de model bir okul olduğunu söyledi. Vali Su konuşmasını şöyle sürdürdü: "Ben bugün çok güzel çok hayırlı bir hizmeti daha ilimizde Tarsus ilçemizde başlatmış oluyoruz. Malumunuz ilimizin her yanında her alanda çok ciddi kamu hizmetleri gerçekleştiriliyor. Eğitimden sağlığa altyapıdan, üst yapıya turizmden tarıma kültüre hakikaten her alanda çok ciddi çok önemli hizmetler yapıldı, yapılıyor, yapılacak olanlar var. Bu çerçevede eğitim alanında da ilimizde çok ciddi çok önemli yatırımlar gerçekleşti. Eğitim yatırımları hız kesmeden devam ediyor.

 

 

 

Adalet Anaokulun Öğrencilerinin Gösterileri Beğeniyle İzlendi

 

Konuşmaların ardından Adalet anaokulunun minik öğrencileri gösterilerini gerçekleştirdiler. Gösteriler beğeniyle izlendi.

 

Gösterilerin ardından okulun açılışı yapıldı. Mersin Valimiz Ali İhsan Su ve beraberindekiler sınıfları gezerek öğrenci ve öğretmenlerle sohbet ettiler.

 

 

28-02-201901-03-2019

28-02-2019 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28-02-201928-02-201928-02-201928-02-201928-02-201901-03-2019

28-02-201901-03-2019 

01-03-2019 

 

 01-03-201901-03-201901-03-2019

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.