MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Eğitimin Çınarları Vefa Gecesi" DüzenlendiUğur Okulları Mersin Kampüsünde düzenlenen iftar programı ve Eğitimin Çınarları Vefa Gecesine Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Adem Koca, Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat Kulaberoğlu ve İl Protokolünden bir çok isim katıldı.

 40 yıl ve üzeri eğitime hizmet vermiş eğitimciler ödüllerini Mersin Valisi Ali İhsan Su'nun ve Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Adem Koca'nın elinden aldı.

Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Adem Koca yapmış olduğu konuşmasında;

"Öğretmenlik mesleğinin en anlamlı, en güzel, en yüce halini yaşadığınızı; onu varlığınızla onurlandırdığınızı biliyorum.  Hepiniz yüreğinizde büyük bir aşk ve ışıkla başladınız bu mesleğe ve biliyorum bir öğretmen asla öğrencilerinden ayrılmaz. Hep yüreğinde onlarla yaşar. Gözlerinizde görebiliyorum hala o aşkı, ilk günkü heyecanı,   bir çocuğa ilk harfi öğretirken hala kalbinizin çarptığını, okumaya başlayan her öğrenciyle gözlerinizden yaş aktığını hissedebiliyorum."dedi

Koca konuşmasına; "Hepimiz iyi biliyoruz ki bir öğretmen, mesleğe başladığı günden yaşamının sona erdiği ana kadar görevini yapmaya devam eder. Hatta öldükten sonra bile fikirleri öğrencileri aracılığıyla yaşamaya devam edecektir. Onun için öğretmeni ölümsüzleştiren,  öğrencisini iyi bir şekilde yetiştirmesidir. Sevgi dolu bir öğretmen ışık demektir. Öğrenciler onu arar, onu sorar. Biliyorsunuz  kelebeklerin  ışığa koştuğu gibi, çocuk yürekler, genç kalpler de sevgiye koşar. Bunun için eminim ki sunduğunuz sevgi kat be kat artarak size geri dönmüştür. Belki de hayatın bize sunduğu en güzel armağan da onlardır.  

Öğretmen ölümsüzdür. Yurdun çeşitli yerlerinde  kar, kış, yağmur, soğuk demeden  gittiniz okullarınıza.  Tıpkı kahramanlar gibi  savaş verdiğiniz  idealler uğruna belki de kendi çocuklarınızı ihmal ettiniz.   Kaybolmaması gereken yarınlar uğruna   hiçbir engel tanımadınız, ne okulda  olmayan sıralar, akmayan sular ne de kardan kapanan yollar sizi durdurmadı, inanmışlığınız ve adanmışlığınız yolunuza devam etmenizi sağladı hep.  Umudunuzu  hiç  yitirmediniz, her çocuğa da umut oldunuz,  biliyorum.   Kutsal bir göreviniz vardı: Öğretmek.   Arkadan gelen nesil sizin izinizden yürüyor geleceğe. Şu gök kubbede hoş bir seda bırakmaktı  olsa olsa amacınız. Her biriniz bizim için o hoş sedaları bıraktınız, hepinize minnettarız. " diyerek devam etti.

İl Millî Eğtiim Müdürü Adem Koca konuşmasını, "

"Bu vesile ile burada bulunan bütün öğretmenlerime sonsuz teşekkürlerimi ve en içten dileklerimi sunarken ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize de  Allah'tan rahmet dilerim. " diyerek sonlandırdı.

 

21-05-201921-05-201921-05-201921-05-201921-05-201921-05-201921-05-201921-05-201921-05-201921-05-201921-05-201921-05-2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.