MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürleri Mersin´de Düzenlenen Toplantıda Buluştu

İl Millî Eğitim Müdürleri  Mersin´de Düzenlenen Toplantıda Buluştu

İl Millî Eğitim Müdürleri  Mersin´de Düzenlenen Toplantıda Buluştu 

Mersin Suphi Öner Öğretmenevinde gerçekleşen toplantıya Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, Müsteşar Yardımcıları, Millî Eğitim Bakanlığı Genel Müdürleri, Daire Başkanları, 80 İl Millî Eğitim Müdürü ve Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Adem Koca katıldı. 

Toplantıda İl Müdürlerine hitaben bir konuşma yapan Yusuf Tekin bu yıl ortaöğretime geçişi farklı bir model ile gerçekleştireceklerini ve bu bağlamda yönetmelik, yönerge ve kılavuz değişikleri yaptıklarını ifade etti. Nisan ayı içerisinde de okul türleri ile ilgili yaptıkları çalışmayı kamuoyu ile paylaşacaklarını belirtti. 

Bu yıl yatırım programındaki hedeflerin de toplantıda paylaşılacağını dile getiren Tekin,   

"Sayın Başbakanımızın talimatıyla ikili eğitimin sonlandırılması için bir süreç başlattık. 2018 yatırım bütçemiz de artarak bu ikili eğitimin sonlandırılması hedefini gerçekleştirebilecek bir bütçe bakanlığımıza tahsis edildi. Bu bütçenin doğru kullanılması ve yatırımların doğru yapılması için gördüğümüz aksaklıkları ilgili arkadaşlarımız sizlerle paylaşacaklar. 2 günlük istişare programımızı böylece tamamlamış olacağız." Dedi.  

Müsteşar Doç Dr. Yusuf Tekin, Mersin’de iki gün sürecek toplantıda İl Müdürleriyle, başta geçici koruma altındaki öğrencilerin eğitimi, ve çocuk ihmal ve istismarı ile ilgili uygulamalar olmak üzere ölçme ve değerlendirmeye yönelik uygulamalar, hayat boyu öğrenme ile ilgili uygulamalar, yatırım programları ve diğer güncel konuların istişare edileceğini belirtti.

 

30-03-201830-03-201830-03-201830-03-201830-03-2018

 
Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.