MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ FAZİLET DURMUŞ "EĞİTİMDE İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ" KONULU SEMİNER VERDİ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ FAZİLET DURMUŞ

İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı okullarda görev yapan yönetici ve öğretmenlere yönelik "Eğitimde İyi Uygulama Örnekleri" konulu seminer verdi. Çevrim içi gerçekleşen seminerde öğrencilerin dünyasını değiştiren öğretmenlerin yaptığı farklı çalışmalar paylaşıldı. Bakanlığımızın okul ve kurumlarda sürekli gelişim vizyonuna sahip güvenilir ortamların oluşturulması, bu ortamlarda iyi örnek olarak kabul edilen çalışmaların ortaya çıkarılması, yaygınlaştırılması ve diğer okul ve kurumlar tarafından model alınmasını sağlamak amacıyla geliştirdiği proje katılımcılarla paylaşıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Şube Müdürü İhsan Yalçınkaya'nın katıldığı seminerde İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, ilimizde gerçekleştirilen projeleri paylaştı.

Kahve Bahane projesinin aile bağlarını güçlendirmek ve öğrencilerle empati geliştirmek amacıyla hazırlandığını ifade eden Durmuş, projenin bağımlılıkla mücadele konusunu da ele aldığını, projenin ön test ve son testinin yapıldığını, velilerin katılımlarının yüksek olduğunu ve güzel dönütler aldıklarını söyledi.

İlimizde görev yapan öğretmenlerle bir araya gelmeyi, deneyim ve görüş paylaşmayı planlayan bir çalışma olan "33 Öğretmen Buluşması" projesinin Müdürlüğümüzün bir diğer önemli projesi olduğunu belirtti. Hem iletişimi güçlendirmek hem de sorunlara ortak akıl yürütmek konusunda oldukça faydalı bir çalışma olduğunu gözlemlediklerini ifade etti.

Çocuklara ulaşmanın eğitim için en önemli unsurlardan biri olduğunu merkeze alan anlayışla hazırlanan "Çocukça Çalıştayı" ile okul dışı öğrenme ortamlarının önemine dikkat çekti.

Bütün bu proje ve çalışmaların temelinde "Hare Etkisi" çalışmasının olduğunu önemle vurgulayan Fazilet Durmuş, bu çalışmanın milli ve manevi ahlak öğretilerimizin ışığında şefkat düzeyi yüksek toplum kültürünü inşa etmek demek olduğunu ifade etti.

Hare etkisi çalışmasının Cumhurbaşkanımızın "Türkiye yüzyılı eğitim yüzyılı olacak." mottosundan yola çıktığını ve bu kapsamda 30 proje, 3 çalıştay ve 1 Eğitim Zirvesi planladıklarını söyledi.

Fazilet Durmuş, öğrenci, öğretmen ve personel ev ziyaretlerini ve bütün bu çalışmaların getirilerini paylaştı. Öğrencilerin ve onların vasıtasıyla ailelerin ruhuna dokunmanın eğitim için en önemli şey olduğunu ifade etti. Öğrencinin gönlüne dokunmanın topluma ulaşmaya vesile olduğunu vurguladı.

Fazilet Durmuş'un mesleki deneyimlerini de paylaştığı seminere dinleyiciler de interaktif olarak katıldı.

19-03-202419-03-202419-03-2024


Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.