MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Adem Koca Suriyeli Öğrencilerin Karne Sevincine Ortak Oldu

İl Milli Eğitim Müdürümüz Adem Koca Suriyeli Öğrencilerin Karne Sevincine Ortak Oldu

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Adem Koca Suriyeli Öğrencilerin Karne Sevincine Ortak Oldu

2016 – 2017 Eğitim Öğretim yılının 1. Döneminin sona ermesi nedeniyle bütün okullarımızda olduğu gibi Suriyeli öğrencilerin eğitim gördüğü Geçici Eğitim Merkezlerinde de karne sevinci yaşandı. 

Suriyeli öğrencilerin karne heyecanına ve sevincine ortak olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürümüz Adem Koca Toroslar 2 Nolu Geçici Eğitim Merkezinde düzenlenen karne dağıtım programına katıldı.

900 öğrencinin eğitim gördüğü Geçici Eğitim Merkezinde düzenlenen karne programına Koca, Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Badas, İl ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Geçici Eğitim Merkezi Koordinatörü, Suriyeli öğretmenler, aileler ve öğrenciler katıldı.

 

Müdürümüz, Suriyeli minik öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı

Koca girişte Suriyeli öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı. İl Milli Eğitim Müdürümüz öncelikle gönüllü olarak görev yapan Suriyeli öğretmenlerle bir araya gelerek kendileriyle sohbet etti. 

Her bir Suriyeli çocuğu kıyıya vuran denizyıldızları misali yeniden hayatla buluşturma arzusuyla çalışmalara başladıklarını söyleyen Koca, her biri ayrı bir acı ve dramla vatanlarından kopup ülkemize sığınan bu çocuklara yeniden umut ve ışık olmak kaygısıyla çalıştıklarını ifade edip Suriyeli öğretmenlerin de gönüllü olarak bu çalışmalara destek olduğunun altını çizdi.

 

Mersin´de 19 bin Suriyeli öğrenciye eğitim hizmeti veriliyor
                Bugün itibariyle 7 ilçemizde oluşturmuş olduğumuz 17 Geçici Eğitim Merkezinde 240 Türkçe öğretmenimiz, 800 Suriyeli öğretmenimiz ve toplam 11 bin Suriyeli öğrenci olduğunu anlatan Koca, resmi okullara kayıt etmiş oldukları 8 bin öğrenciyle birlikte 19 bin Suriyeli öğrenciye eğitim hizmeti verdiklerini sözlerine ekledi.

Artık Geçici Eğitim Merkezi açılmayacağını sözlerine ekleyen Koca, verilen geçici eğitimi kalıcı ve kaliteli hale getireceklerini ve her türden resmi okullarında Suriyeli öğrencilere eğitim vermeyi istediklerini söyledi. Her Suriyeliye Ensar-Muhacir anlayışıyla baktıklarını ve bütün çocukları kendi öz çocukları gibi gördüklerini söyleyerek konuşmasını bitirdi.

 

Suriyeli öğrencilerin karne sevinci görülmeye değerdi

Suriyeli ve Türk öğretmenlerle yapılan sohbetin ardından Geçici Eğitim Merkezinde öğrenimlerine devam eden Suriyeli öğrencilerin hazırladığı şiir etkinliği sunuldu.

Program, sınıflarda karne dağıtımıyla devam etti. Suriyeli öğrenciler karnelerini oyuncak hediyeleriyle birlikte İl Milli Eğitim Müdürümüz Adem Koca İlçe Müdürü Mehmet Badas ve diğer misafirlerin elinden aldılar. 

Karne dağıtımı esnasında sınıflarda renkli görüntüler yaşandı.

 

20-01-201720-01-201720-01-201720-01-201720-01-201720-01-2017

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.