MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ADEM KOCA'DAN 1. DÖNEM SONU MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ADEM KOCA'DAN 1. DÖNEM SONU MESAJI

Kıymetli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrencilerim, Değerli Velilerimiz;

 

Birçok zorluğun üstesinden gelerek 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı 1. kanaat dönemini eğitim-öğretim faaliyetlerini yüz yüze sürdürerek sağlıkla, başarıyla tamamladık. Bu süreçte el birliği yaparsak aşamayacağımız güçlük olmadığını da hep birlikte deneyimledik. Bu anlamda tüm meslektaşlarıma, öğrencilerime ve velilerimize yürekten teşekkür ediyor, 2. kanaat dönemini de hep birlikte sağlıkla geçirmeyi temenni ediyorum.

Öğrencilerimiz bizim için en kıymetli varlıklardır. Onları notlarıyla değil yüreklerinde sevgiyle, gösterdikleri emekle, gözlerindeki ışıkla değerlendiriyor, bağrımıza basıyoruz. Öğrencilerimiz tatillerini bol bol dinlenerek, oyun oynayarak, kitap okuyarak, aileleriyle ve sevdikleriyle vakit geçirerek en verimli şekilde değerlendirsinler. Onların okumaları, hayata bilinçle, bilgiyle hazırlanmaları bizlerin en büyük temennisidir. Bu temenniyle bir Kitap Toplama Kampanyası başlattığımızı tüm hayırsever vatandaşlarımıza duyurmak isterim. Vatandaşlarımız, okudukları kitapları evlerine en yakın okulumuza götürerek bağışlayabilir, öğrencilerimizin aydınlık geleceğine katkı sunabilirler. Vatandaşlarımızın okullarımıza ulaşma imkanları yoksa her ilçemizde kurmuş olduğumuz koordinasyon merkezlerimize bir telefonla ulaşabilirler. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzdeki sorumlu arkadaşlarımız, vatandaşlarımızın evlerine giderek bağışladıkları kitapları almak için her zaman hazırlar. Bizlerin tüm gayesi vatandaşlarımızla el birliği içinde evlatlarımızın daha çok kitaba ulaşabilmesini sağlamak, onların iyi eğitim almaları yanında kültürel birikimlerine de katkı sağlamaktır.

Bu ara tatilde Milli Eğitim Bakanlığımız çok önemli bir çalışma daha başlattı. Öğretmen Bilişim Ağı'nı (ÖBA) kurarak öğretmenlerimizin MEBBİS ya da e-devlet şifreleriyle kolayca ulaşabileceği ve seminerlerini tamamlayabileceği bir ağ kurdu. Öğretmenlerimiz ÖBA sayesinde 9 farklı konuda kolayca  eğitim alabilecek, seminerlerini tamamlayan öğretmenlerimiz MEBBİS üzerinden e-sertifikalarına sahip olabileceklerdir. Tüm meslektaşlarımı bu kıymetli eğitimlerden istifade etmeye davet ediyorum. 

Kıymetli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrencilerim,

Dinlendiğimiz ve gelişmeye devam ettiğimiz bir tatil sürecinin ardından tüm enerjimizle yeniden buluşmak üzere hepinize esenlikler ve iyi tatiller diliyorum.

                                                                                                                                                                                      Adem KOCA

                                                                                                                                 Mersin İl Milli Eğitim Müdürü

                                                                                                                                     21.01.2022

20-01-2022

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.