MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ADEM KOCA'DAN ''15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ'' MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ADEM KOCA'DAN ''15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ'' MESAJI

     Bugün, yüreklerimizin hala yangın gibi yandığı bir gün; 15 Temmuz. Bugün, hain bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldığımız, ama asla boyun eğmediğimiz o karanlık günün yıldönümü. Bugün, bir milletin, gövdelerini siper ederek demokrasisine, bağımsızlığına, onuruna ve geleceğine sahip çıkışının kutlu zafer günü.

     Halkımızın o gece gösterdiği cesaret, kararlılık ve inanç, tüm dünyaya demokrasiye olan bağlılığımızı ve vatan sevgimizi göstermiştir. Darbeciler, Türk milletinin kararlılığı ve direnişi karşısında aciz kalmış, halkın gücünün üstünde hiçbir gücün olamayacağını acı bir şekilde görmüşlerdir.

     15 Temmuz, sadece bir zafer günü değil, aynı zamanda bir birlik ve beraberlik günüdür. Milletimiz, herhangi bir siyasi, ideolojik veya etnik ayrım gözetmeksizin kenetlenmiş, tek yürek olmuştur. Bu kahramanlık destanı, tarihimize altın harflerle yazılmış, asla unutulmayacak bir anı olarak kalacaktır.

     Bugün, aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin fedakarlıklarını minnetle anma günüdür. Onlar, canlarını bu topraklar için feda ettiler ve bizlere özgürlük, bağımsızlık ve demokrasi mirasını bıraktılar. Onların kahramanlık hikayeleri, kalplerimizde sonsuza kadar yaşayacak ve gelecek nesillerimize ilham kaynağı olacaktır.

     15 Temmuz, bizlere her zaman hatırlamamız gereken önemli dersler vermektedir. Birlik olmanın gücünü, vatan sevgisinin değerini, demokrasinin kıymetini bir kez daha anlıyoruz. Bu anlamlı gün, milletimize bir kez daha hatırlatıyor ki, biz birlik olduğumuz sürece hiçbir zorluk üstesinden gelemeyeceğimiz kadar büyük değildir.

     Bu vesileyle, yüce Türk milletinin "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü"nü kutluyor, aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Devletimize ve milletimize zeval gelmesin, birlik ve beraberliğimiz daim olsun!

''Vatan bir bayraktır, bayrak dalgalanmaktır!

Vatan bir şarkıdır, dinmek bilmez söylenir!

Vatan bir destandır, unutulmaz okunur!

Vatan bir duygudur, gönüllerde yaşar!

Vatan bir aşktır, sevdikçe büyür!

Vatan bir ateştir, sönmek bilmez yanar!'' 

     Bu topraklar için canlarını feda eden tüm kahramanlarımızın ruhu şad olsun. Onların emaneti olan bu güzel vatanı sonsuza kadar koruyacak, demokrasi ve özgürlük meşalesini her zaman yüksek tutacağız. Allah yar ve yardımcımız olsun!

 

15 Temmuz  '7 Dilde 7 Düvele Demokrasi' Videosu İzlemek İçin  Linki : https://www.youtube.com/watch?v=qjNhVO1PN1I 

Adem KOCA     
İl Milli Eğitim Müdürü

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.