MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ADEM KOCA'DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ADEM KOCA'DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Değerli Meslektaşlarım,

 

Hepinizin bildiği gibi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Başöğretmen unvanını aldığı 24 Kasım günü, 1981'den beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. 24 Kasım Öğretmenler Günü bizim çok önemli ve özel bir gün. Ancak biz şunun farkındayız ki öğretmenlerimiz bizim için her gün kıymetli, öğretmenlerimiz her geçen gün daha da kıymetli. Çünkü öğretmenlerimizin yaptığı iş, sadece ders anlatmak değil, ülkemizin geleceğini yetiştirmektir. Çocuklarımıza adeta bir heykeltıraş gibi şekil veren, onları bir sanatçı titizliğiyle geleceğimizin mimarları olarak yetiştiren öğretmenlerimizdir. İşte bütün bu nedenlerden ötürü bizim için bir gün değil her gün öğretmenler günü.

Biliyoruz ki eğitimciler olarak bizlerin, bağımsızlığımıza ve Cumhuriyetimize duyduğumuz aşkla ve inançla; vatana hürmet, bayrağa hürmet, Ata'ya hürmet duyan nesiller yetiştirmek temel görevimizdir. Biliyoruz ki çocuklarımıza vatan bilinci kazandırmak, demokrasi bilinci kazandırmak, onları ailelerine ve vatanlarına hayırlı evlatlar olarak yetiştirmek bizlerin temel amacıdır. Hangi meslek bundan daha kutsal olabilir?

 

Sevgili Öğretmenlerim,

Sizlerin emeği öncelikle ülkemizin aydınlık geleceği, milletimizin bekası ve vatanımızın her karış toprağı için paha biçilemez. Bütün zor dönemlerde evlatlarımızın yanındaydınız. Salgın sürecinde yaşadığınız sıkıntıların ve yaptığınız özverili çalışmaların farkındayım. Ne kadar yorulduğunuzun, yıprandığınızın farkındayım. Allah'ın izniyle bu zor günlerin sonuna geldik. Şunu bilmenizi isterim ki velilerimiz de öğrencilerimiz de bizler de sizlere minnettarız.

 

Kıymetli Öğretmenlerim,Kardeşlerim,

Eğitim yolunda her türlü zorluğa göğüs gererek emek harcayan tüm öğretmenlerimize kapımız her daim açıktır. Ben şahsen siz öğretmenlerimin her daim emrinizdeyim. Her türlü müşkülünüzde arkanızdayım. Ürettiğiniz her projede destekçinizim. Her başarınızda sizlerle gurur duyuyorum.

 

Bütün bu duygularla, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü içtenlikle kutluyor, şükranlarımı sunuyorum. Yolunuz, bahtınız açık olsun çok kıymetli meslektaşlarım. Var olun.

 

Adem KOCA

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü

24.11.2021


Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.