MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SN. ADEM KOCA'DAN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SN. ADEM KOCA'DAN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SN. ADEM KOCA'DAN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

Değerli Meslektaşlarım,

Uzun bir aranın ardından, 24 Ağustos 2020 Pazartesi günü, tüm tedbirlerimizi alarak hijyenik koşulları sağlanmış olan okullarımızda, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un EBA üzerinden gerçekleştireceği açılış konuşması ile mesleki çalışma programımızı başlatıyor, yeni eğitim öğretim yılının açılışını hep birlikte gerçekleştiriyoruz.

Salgın nedeniyle önümüzdeki sürece ilişkin olarak zihinlerinizde pek çok soru oluşmuş durumda. Öncelikle, belirtmek isterim ki okullarımızda bir arada bulunacağımız tüm alanlarda, salgına karşı tedbirlerimiz alınmış bulunmaktadır. Maskeleriniz takılı olarak sosyal mesafe kurallarına uyduğunuz takdirde okullarımız, sizler için gereken tüm hijyenik gereklilikleri karşılayacaktır.

Öğrencilerimiz okula geldiklerinde onları her anlamda güvenli bir ortamda ve bilinçlenmiş olarak karşılamanızın önemi oldukça büyük. Bu nedenle, mesleki çalışma sürecindeki öncelikli hedefimiz, hem kendiniz hem de öğrencileriniz için sürece dair bilmeniz gereken her şeyi öğrenmeniz, uygulamanız ve tüm bunları öğretmeye hazır hale gelmiş olmanızdır. Bunun ardından her branştan tüm öğretmenlerimiz, alanlarının gerektirdiği bütün planlamaları yapacak ve böylece hepimiz öğrencilerimizi karşılamaya hazır hale geleceğiz.

Eğitim süreçlerinde öğretmenlerin, ortaya çıkan her yeni koşula göre kendilerini güncellemesi ve bu koşullara ayak uydurabilmesi gerekmektedir. Bir öğretmenin sadece kendi alanına hakim olması artık yeterli değildir. Çağımızın öğretmeni, kendi alanına hakim olmanın yanı sıra gelişen teknolojik şartlara ayak uydurabilmeli, öğrencilerinin de bu şartlara uyum sağlamasına yardımcı olabilmelidir. Öğretmenlerimizin, söz konusu donanımlara sahip olabilmeleri için Bakanlığımız, her yıl güncellenen yetiştirme ve geliştirme programları ile bizlere birçok eğitim imkânı sunmaktadır. Her biri ülkemizin farklı illerinde gerçekleştirilen bu programlara çeşitli gerekçelerle dahil olamayan öğretmenlerimiz için Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak biz de destek sunmaktayız.

Müdürlüğümüzün Ar-Ge birimi, Öğretmen Akademisi bünyesinde hemen her alanda,gerek yüz yüze gerekse uzaktan erişim araçlarıyla Bakanlığımızın düzenlediği eğitimleri destekleyici çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmalara katılarak kendinizi her alanda ve her zaman güncel tutmanız bizler için de öğrencileriniz için de oldukça önemlidir, bunu unutmayınız.

Sevgili Öğrencilerim, Kıymetli Velilerimiz:

Bizler, öğrencilerimizi çok özledik. Onların da okullarını çok özlediklerini ve dönmek için sabırsızlandıklarını biliyoruz. Gerek idarecilerimiz gerekse öğretmenlerimiz ve tüm personelimizle bizler, pandemi sürecinin karşımıza çıkardığı tüm zorlukları aşarak okullarımızı açmak için hazırlanıyoruz. Ancak bunu tek başımıza başarmamız mümkün değil. Bunu başarabilmemiz ve okullarımızda yeniden bir araya gelebilmemiz için sizlerin de sosyal mesafe kurallarına daima uymanız, gerekmedikçe dışarıya çıkmaktan kaçınmanız ve maskelerinizi her zaman takmanız çok önemli. Bunu başaracağımıza yürekten inanıyor, okullarımızı güvenle ve birlikte açmak için desteğinizi ve iş birliğinizi bekliyor, hepinize en kalbi selam ve saygılarımı sunuyorum.

 

Adem KOCA

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü

23.08.2020

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.