MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SN. ADEM KOCA'NIN 2020 - 2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1. ARA TATİL MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SN. ADEM KOCA'NIN 2020 - 2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1. ARA TATİL MESAJI

Sevgili öğrencilerim, 

2020 - 2021 Eğitim Öğretim Yılının birinci ara tatilini salgın şartları dahilinde tamamlamış bulunuyoruz. Sağlığımıza dair yaşadığımız kaygıları bir tarafa bıraktığımızda, bu süreçle birlikte, çağımızın sizlere sunduğu imkanları en iyi şekilde kullanmaya başladınız. Bu zamana kadar belki de sadece eğlenmek ve konuşmak amacıyla kullandığımız bilişim teknolojisini, eğitim hayatınızın merkezine yerleştirdiniz. Bunun sağlayacağı kazanımlar, ileriki hayatınızda sizlere çok önemli faydalar sağlayacak, bunu unutmayın. 

Öğrendikleriniz, sadece sizlere aktarılanlardan ibaret değil. Her sürecin kendine göre getirileri vardır. Sizler, mevcut şartlar dahilinde sizlere gösterdiğimiz yollardan yılmadan yürüdünüz. Hepinizle gurur duyuyor ve bu azminizden dolayı hepinizi tebrik ediyorum. 

Talilinizi salgın tedbirlerine uymayı ihmal etmeden, dinlenerek, büyüklerinizle ilgilenerek, ufkunuzu genişletecek kitaplar okuyarak, sevdiğiniz işlerle uğraşarak geçirin. Geri geldiğinizde, öğretmenlerinizle birlikte bizler de sizi özlemle karşılayacağız, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak yüz yüze eğitimlerimize kademeli olarak inşallah başlayacağız. 

Kıymetli Velilerimiz,

Bildiğiniz gibi; okul, çocukların sadece eğitim öğretim aldıkları bir yer değil. Okul, aynı zamanda çocuklarımızın yaşıtlarıyla sosyalleşme imkanı da bulduğu bir yerdir. Bu imkandan yoksun kaldıkları bu dönemde, çocuklarımız enerjilerini sizlere yansıttılar. Yoruldunuz, sabrettiniz, onlara destek oldunuz ve bu tatili en az çocuklarınız kadar sizler de fazlasıyla hak ettiniz. Sizin desteğiniz olmadan bu yolu yürüyemezdik. Bunun bilinci içerisinde sizlere çok teşekkür ediyorum.

Değerli meslektaşlarım,

Büyük bir özveri ile üreterek, dönüştürerek, öğrenerek ve uygulayarak geçirdiğiniz bir dönemin daha sonuna geldik. Biliyorum ki öğrencilerimiz kadar sizler de okulların açılacağı günü iple çekmektesiniz. Yeni şartlara uyum sağlama konusunda gösterdiğiniz azim ve emekleriniz için hepinize yürekten teşekkür ediyor, öğrencilerimizle yüz yüze eğitime geçeceğimiz günlere en kısa sürede kavuşmayı ben de sizler gibi en kalbi duygularımla temenni ediyorum.

Ara tatil sonrasında kaldığımız yerden, aynı azim ve kararlılıkla devam etmek üzere hepinize iyi tatiller diliyorum.

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                           Adem KOCA

                                                                                                                                                                                                                                                 Mersin İl Milli Eğitim Müdürü

                                                                                                                                                                                                                                                            22/01/2023

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.