MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SN. ADEM KOCA'NIN

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SN. ADEM KOCA'NIN

Saygıdeğer Öğretmenlerim, Sevgili Öğrencilerim ve Değerli Velilerimiz,

2019-2020 Eğitim Öğretim Ders yılını bugün itibarıyla pandemi süreciyle birlikte tamamladık. Bu yılın en büyük dersini bizlere tabiat verdi. Kaynaklarını, dengesini bozacak bir iştahla, doğa yalnızca bize aitmiş gibi tüketmeye devam ettiğimiz takdirde neleri kaybedebileceğimizi, bizleri kendinden mahrum bırakarak hepimize hatırlattı. Sağlıklı bir yaşam sürmenin ne kadar önemli ve öncelikli olduğunu, ne yazık ki, yaşadığımız kayıplarla birlikte gösterdi bize. Evlerimizde kaldığımız süre boyunca, nerelerde yanlış yaptığımızı, yaşantılarımızda neleri değiştirmemiz gerektiğini, bizlerle birlikte bu dünyayı paylaşan diğer canlılara sunacağımız yaşam alanının ne denli önemli olduğunu ve daha birçok konuyu düşünüp tartma fırsatımız oldu. Nihayetinde, bu sürecin bize verdiği derslerle birlikte yeni normal Kontrollü Sosyal Hayata başladık. Aldığımız derslerin, bizleri, doğa ile uyum içinde ve daha yaşanabilir bir dünyaya sağlıkla ve huzurla kavuşturmasını yürekten temenni ediyorum.

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler, daha en başından itibaren, Covid 19 sürecinin, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için verimli geçmesi adına etkin çalışmalar yürüttük. Alanında önde gelen isimlerin verdiği tamamlayıcı eğitim programlarının yanında, farklı alanlarda düzenlenen yarışmalarla, oyunlu etkinliklerle, uzaktan da olsa öğrencilerimizle birlikte olabilmeyi başardık. Milli bayramlarımızın coşkusunu, yine evlerimizden yaptığımız etkinliklerle birlikte yaşadık. Eğitimin uzaktan da yürütülebileceğini hep birlikte deneyimlemekle birlikte, öğrencilerimizin şen sesleriyle hayat bulan okullarımızda bir araya gelmenin özlemini de yaşadık. Dileğim odur ki, bu sürecin bizlere vermiş olduğu dersleri içselleştirmiş olalım.

 

Sevgili öğrencilerim,

Bizler, yaz tatili boyunca, okullarınızı sizler için hazırlıyor olacağız. Yeni eğitim öğretim yılımızda, özlediğimiz gibi yine okullarımızda buluşabilmek için sizlerin de tatilinizi bol bol kitap okuyarak, dinlenerek, dışarıda geçireceğiniz zamanlarda tedbirlerinizi elden bırakmayarak ve sosyal mesafe kurallarına her zaman uyarak geçirmenizi diliyorum. Kavuşacağımız günü iple çekiyor,  hepinizi sevgi ve özlemle selamlıyorum.

 

Adem KOCA

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü


19-06-2020

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.