MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZDEN 10 KASIM MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZDEN 10 KASIM MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fazilet DURMUŞ, Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK' ün ebediyete irtihalinin 85. yılı münasebetiyle anma mesajı yayımladı:

 

"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır,

 fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır."

Mustafa Kemal ATATÜRK

 

Bugün İstiklâl Savaşımızın Başkumandanı, Cumhuriyetimizin Kurucusu, Başöğretmen, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü,ebediyete irtihalinin 85. yılında ulusça rahmetle, minnetle, şükranla anıyoruz.

Liderliği, zekası, askeri dehası, cesareti ve vatanseverliği ile tüm dünyada hayranlık uyandıran Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk milletinin kalbinde ilelebet yaşayacak, bağımsızlık ruhu ve Cumhuriyet meşalesi her vatan evladının kalbinde sonsuza kadar yanacaktır.

Atatürk'ü anmak, onu süslü sözlerle methetmek değil, onun işaret ettiği uygarlık yolunda hiç durmadan çalışmaktır. Eğitimciler olarak bizler bağımsızlığımıza ve Cumhuriyetimize duyduğumuz aşkla ve inançla; vatanına, bayrağına, milletine hürmet duyan nesilleri yetiştirmeye ve Cumhuriyetimizin bekası için hiç durmadan çalışmaya  devam edeceğiz.

Türk gençliği Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün çizdiği yolda vatan nöbetini, bağımsızlık nöbetini, Cumhuriyet nöbetini tutmaya devam edecektir.

Başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere bu topraklar uğruna emperyalist güçlerin karşısında büyük bir cesaret ve inançla mücadele eden Milli Mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyor, şükranlarımı sunuyorum.

 

Fazilet DURMUŞ
Mersin Milli Eğitim Müdürü
10 Kasım 2023 

10-11-2023

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.