MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZDEN, CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZDEN, CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrencilerim,

Kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla bir halkın tüm unsurlarının aynı hak ve hürriyetlere sahip olması ilkesini temel alan bir yönetim biçimi olarak "Cumhuriyet"in varlığımıza değer kattığı kutlu günün 97.yıl dönümüne ermiş bulunuyoruz. 

Demokrasinin insan varlığını değerli ve anlamlı kılan imkânlarıyla, kimsenin kimseden üstün olmadığı, çalışan ve emek veren herkesin aynı şartlara ulaşmasının mümkün olduğu bir yönetim biçimi olarak Cumhuriyet, büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk halkına verdiği yüksek değerin ete kemiğe bürünmüş halidir.

Atatürk, yönetimde söz söyleme hakkını halkıyla paylaşarak 29 Ekim 1923'te Cumhuriyeti ilan etmiş ve onun varlığını gelecek nesillere emanet etmiştir. 

 Sevgili öğrencilerim,

Bakın Atatürk ne diyor: "Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu devam ettirecek sizlersiniz." Şu halde Cumhuriyet'in sağladığı imkanlar çerçevesinde, size sunulan tüm eğitim öğretim olanaklarını kendiniz ve ülkeniz için kullanarak sıra size geldiği anda, gerek yapmayı seçtiğiniz işlerle gerekse yönetimde söz sahibi olma hakkınızı kullanarak Türkiye Cumhuriyeti'ni çağdaş medeniyetler arasındaki hak ettiği yere taşıma görevini layıkıyla yerine getireceğinize inancım tamdır. 

 Bu duygularla hepinizi selamlıyor, Cumhuriyetin kanatlarında nice yüz yıllara erişmek temennisiyle Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum!

 

                                                                                                                                          Adem KOCA

                                                                                                                                 Mersin İl Milli Eğitim Müdürü

               

                                                                                                                                                

                                                                                                                                                    

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.