MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZDEN CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI KUTLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZDEN CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI KUTLAMA MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fazilet DURMUŞ, Cumhuriyetimizin 100. Yılı mesajı yayımladı:

 

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI KUTLU OLSUN!

 

Bu sene milletçe Cumhuriyetimizin 100. yılını idrak ediyor; büyük bir gururla, şevkle, azim ve kararlılıkla yeni bir yüzyıla adım atmanın coşkusunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Binlerce yıldır yaşattığı devlet olma kültürü ve demokrasi bilinciyle Türk milleti, kadim ve aziz bir millettir. Türk milleti bağımsızlık ruhuna sahip, esir olmayı asla kabul etmeyen, bayrağının dalgalanması uğruna, onuru uğruna, inancı uğruna hiçbir fedakarlıktan çekinmeyen bir millettir. Şanlı tarihimiz bunun en büyük şahididir.

Biz millet olarak mutluyuz, gururluyuz, geleceğe umutla bakıyoruz. Gururluyuz; çünkü tam 100 yıl önce, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK' ün önderliğinde, milletin azim ve karalılığıyla çıktığımız bu yolda emin adımlarla, muasır medeniyetler seviyesine ulaşarak, milli ve manevi değerlerimize hangi eller uzanırsa uzansın bertaraf ederek, her gün daha da gelişerek ilerliyoruz. Mutluyuz; çünkü Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına dostça, kardeşçe, birlik ve dirlik içinde adım atıyoruz. Umutluyuz; çünkü hava sahasındaki gelişmiş İHA'larımızla, SİHA'larımızla; sağlık alanında yürüttüğümüz öncü çalışmalarla, gençlerimizin dünyaya adını yazdıran şampiyonluklarıyla, sanatımızla, edebiyatımızla dünyadaki öncü milletlerin başında geliyoruz.  

And olsun ki Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün "Ey yükselen yeni nesil, Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz." sözleriyle ifade ettiği emanetine layık olarak her bir evladımızı Cumhuriyetimizin, bayrağımızın, milletimizin aziz bir neferi olarak yetiştirecek; Türkiye Yüzyılında hep birlikte el ele, omuz omuza, yılmadan, cesaretle yürümeye, Cumhuriyetimizi yükseltmeye devam edeceğiz. 

Ey Aziz Türk Milleti; İstiklal'den İstikbale Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun...

 

 

Fazilet DURMUŞ

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü

 

28-10-2023

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.