MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ SN. ADEM KOCA'NIN "15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ" MESAJI

İL MÜDÜRÜMÜZ SN. ADEM KOCA'NIN

Bugün, 15 Temmuz. Bugün, hain terör örgütü FETÖ'nün demokrasimize darbe indirmeye kalkıştığı o karanlık günün yıldönümü. Bugün, bir karanlık günün aydınlığa nasıl kavuşacağını, tarihinden aldığı ilhamla tüm dünyaya bir kez daha gösteren kahraman Türk halkının kutlu zafer günü.

Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir." sözüne bağlılıkla ve Başkomutanının çağrısıyla, 15 Temmuz gecesinde, varlığını ve geleceğini, canı pahasına muhafaza eden bir halkın destan yazdığı günün yıldönümü bugün.

O günden bu yana tuttuğu demokrasi nöbetiyle, varlığına kastedecek "hayasızca akınlara" karşı "gövdesini siper ederek" içte ve dışta bulunan tüm düşmanlarına, demokrasi ve özgürlük dersi veren muzaffer Türk halkına selamlar olsun!   

Karakterimizin vazgeçilmez unsurları olan bağımsızlığımızın ve egemenliğimizin devamı uğruna canını veren aziz şehitlerimizi minnetle yâd ediyor, bu uğurda canını ortaya koyan kahraman gazilerimizi sonsuz şükran duygularımla selamlıyor, yüce Türk halkının "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü"nü kutluyorum.

Allah, Devletimize ve Milletimizin Birliğine Zeval Vermesin!

 

Adem KOCA

İl Milli Eğitim Müdürü

14-07-2020

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.