MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZDEN, II. DÖNEM MESAJI

İL MÜDÜRÜMÜZDEN, II. DÖNEM MESAJI

Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrencilerim, Kıymetli Veliler,

 

Eğitim kurumlarında hijyen şartlarının sağlanması ve geliştirilmesi amacıyla ara vermiş olduğumuz yüz yüze eğitimlerimize 15 Şubat Pazartesi günü itibariyle aşamalı olarak başlıyoruz. İlk etapta, birleştirilmiş sınıf uygulaması yapılan okulların tamamı ile köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde tüm ilkokul, ortaokul, bağımsız anaokulu ve özel eğitim anaokullarında haftada 5 gün yüz yüze eğitime geçilecek.

1 Mart'tan itibaren ise tüm resmi ve özel ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıfları ile özel eğitim sınıflarında, haftada 2 gün yüz yüze eğitim yapılacak. Tüm resmi ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 8. sınıflarında da yüz yüze eğitime başlanacak.

Ara verdiğimiz süre zarfında tüm okullarımıza, ihtiyaç duydukları dezenfektan, sabun gibi temizlik malzemeleri ulaştırıldı. Okullardaki tüm alanlarda öğrenciler arasında 1-1,5 metre sosyal mesafe sağlanacak şekilde kapasite düzenlemeleri gerçekleştirildi. Ayrıca maske, eldiven gibi atıklar için ayrı olmak üzere okullarımızın belirlenen noktalarına, elle temas etmeden açılıp kapanabilen atık kutuları yerleştirildi. Eğitim ortamlarının düzenli olarak doğal yollarla havalandırılması için de gerekli düzenlemeler yapıldı.

Kıymetli Velilerimiz,

Öğrencilerimiz, yaşıtlarıyla bir arada olmayı çok özlediler. Bu süre zarfında onlara sağladığınız desteğin kıymetini her zaman bileceğiz. Onlar gibi bizler de istiyoruz ki özlem duydukları okul ortamına bir an önce kavuşsunlar. Bunu mümkün kılmak ve salgın sürecinden bir öce kurtulabilmek için nelere dikkat etmemiz gerektiğini hepimiz biliyoruz. Bu kurallara önce uyup sonra da uymayanları uyararak salgını bir an önce atlatmayı ve sağlıklı günlerde çocuklarımızı okullarımıza kavuşturmayı diliyorum.

Sevgili Öğrencilerim,

Sizin için sağlıklı koşulları sağlamak bizim, salgın tedbirlerine dikkatle uymak hepimizin işi. Okullarınıza dönmeyi en çok sizin istediğinizi, okullarınızı çok özlediğinizi biliyorum. Bunu başarabilmek için üstünüze düşenleri yapacak, maskelerinizi takmayı unutmayacak, hem kendinizi hem de bir arada yaşadığınız ailenizi korumaya özen göstereceksiniz. Bu zor zamanları hep birlikte atlatacak ve okullarımıza kavuşacağız inşallah.

2020-21 Eğitim Öğretim Yılı ikinci döneminin hayırlı ve sağlıklı geçmesini temenni ediyor, hepinize sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum.

 

                                                                                                                                                                                                      Adem KOCA

                                                                                                                                                                                             Mersin İl Milli Eğitim Müdürü

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.