MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZÜN "YARIYIL TATİLİ" MESAJI

İL MÜDÜRÜMÜZÜN

 

Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrencilerim; 

2019-2020 Eğitim Öğretim yılının birinci dönemini tamamlamış bulunuyoruz.

Bugün Mersinimizde ;

Okul öncesi eğitimde: 43.058

İlkokulda: 127.471

Ortaokulda:129.931

Lisede: 100.307 olmak üzere toplam: 400.767 öğrencimiz karne alacak.

İlk defa karne alacak, yani ilkokul 1.sınıfta karne ile tanışacak öğrenci sayımız ise: 31.902 'dir.

Bu yıl ara tatil uygulaması sayesinde, geçmiş yıllara oranla, kendinizi daha az yorgun hissediyor olduğunuzu düşünüyorum. Öğrenme, okulla sınırlanmayacak kadar engin bir denizdir. Bu nedenle, tatilinizde sadece dinlenerek değil, aynı zamanda eğlenerek, büyüklerinizi ziyaret ederek, kahramanlarıyla arkadaşlık edeceğiniz kitaplar okuyarak, size ihtiyacı olan sokak hayvanlarına da ilgi göstererek geçireceğinize eminim. ''Bir çocuğu, diğerinden ayıran şey, ders dışında ne yaptığıdır.''

Tatil sonrasında hepinizi dinlenmiş, yenilemiş, sağlıklı, öğrenmeye istekli bir şekilde görmeyi umuyorum. Bizler öğretmenlerinizle birlikte, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, geleceği inşa ederken bilimden ve fenden faydalanan bir nesil olarak yetişmenize emek vermek üzere sizleri özlemle bekliyor olacağız.

Kıymetli Velilerimiz,

            Ellerinde tuttukları karnelerin, sadece çocuğunuzu değil, etraflarındaki büyükleri de yansıttığını ve ödüllerinizin de eleştirilerinizin de çocuklarınızın kişilik gelişiminde olumu, olumsuz pek çok etkisi olduğunu unutmayın. Bugün onların bizim için en değerli varlıklar olduklarını onlara hissettirmeniz, çok önemli. Bu duygularınızı dile getirmek hususunda cömert davranacağınıza inanıyorum.

''Her öğrenci bir sınav kâğıdından, işaretlediği bir optik formdan, sınav sonucundan, en nihayetinde aldığı karnesinden çok daha fazlasıdır.''

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,  

Büyük bir özveriyle, bir dönemi üretken ve başarılı bir performans sergileyerek tamamladınız. Sadece öğreten değil, Öğretmen Akademisi eğitimlerine katılarak aynı zamanda öğrenen ve gelişen bireyler oldunuz. Emekleriniz ve gayretleriniz için hepinize yürekten teşekkür ediyorum.

            2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı ikinci döneminde görüşmek üzere, hepinize, iyi tatiller diliyorum.

 

Adem KOCA

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü

17.01.2020

16-01-2020

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.