MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Yapıldı

 

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Suphi Öner Öğretmenevi VİP Salonunda yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Kutlu Tekin Baş, Mükerrem Ekinci ve Emre Duru’nun yanı sıra 13 İlçe Milli Eğitim Müdürü katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Koca, 13 Ocak tarihli toplantıda alınan kararların değerlendirilmesi ve ilçe raporlarının okunması ile gündemin açılışını yapacaklarını söyledi.

İkili Eğitimden tam gün eğitime geçilmesi hususunda hazırlıkların yapılmasını isteyen Koca, ayrıca 26-27 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavları ile ilgili tüm ilçe milli eğitim müdürlüklerinin hazırlıklarını tamamlamasını belirtti.

667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile el konan okul ve kurumların hazine adına tescil durumları hakkında konuşan Koca, kurumlarına devredilen okullarla ilgili son durumu ilçe milli eğitim müdürleri ile paylaştı.

Özel Büro kurma çalışmaları hakkında da değerlendirmelerde bulunan Koca, birkaç ilçede Özel Büro’nun kurulduğunu belirterek, bu uygulama ile ilçe milli eğitim müdürlerinin üzerindeki yükün birazda olsa hafifleyeceğini ifade etti.

Devam devamsızlık konusuna da değinen Koca, devamsızlığın önlenmesi için İlçe Milli Eğitim Müdürlerine talimat verdi.

Deneme Sınavlarının kesinlikle yapılmaması konusunda bakanlık emri bulunduğunu ifade eden Koca, Suriyeli çocukların özellikle mesleki eğitime yönlendirilmesinin kendileri için önemli olduğunu bildirdi.

            Enerji kültürü ve verimlilik bilincinin geliştirilmesi amacıyla eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarının yapılmasını belirten Koca, doğalgaz bağlanabilecek okulların listelerinin hazırlanarak kendilerine gönderilmesini istedi.

Toplantıda ayrıca Ar-Ge çalışmaları, Proje faaliyetleri ve Özel Öğretim Kurumları yapılacak çalışmalar masaya yatırıldı.

 

06-03-201706-03-201706-03-201706-03-2017

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.