MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ TOPLANTISI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ TOPLANTISI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fazilet DURMUŞ, Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ziyarette bulundu. İl Milli Eğitim Yöneticileri ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin katılımi ile  gerçekleşen kurul toplantısına Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ev sahipliği yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fazilet DURMUŞ başkanlığındaki toplantıda, ilimizdeki eğitim-öğretim faaliyetleri değerlendirildi. Başarıyı arttırıcı çalışmalar üzerine konuşuldu. Sayın DURMUŞ, "İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantılarımızda ilçemize dair güzel örnekleri, sorunları, bu sorunlara çözüm önerilerini ve ilçelerimizde eğitime dair hayallerimizi paylaşalım. Enerjimizi kaliteye odaklayalım.  İlçelerimizi birbiri ile kıyaslayamayız çünkü eğitim şartları farklı. Ancak ilçelerimizi eğitim öğretim faaliyetlerinde, basariyi arttırıcı çalışmalarda bir önceki yıl ile kıyaslayabiliriz. Sorunlar çözülmüş mü, başarı artmış mı, her ilçemiz bir önceki yıla göre fark oluşturmuş mu, bu bizim için çok önemli. Bunun içinde sahaya inmeliyiz.  Sahaya inmezsek, faaliyetleri takip etmezsek sonuç elde edemeyiz. Ben il müdürü olarak sahaya iniyorum, sizler de ilçe müdürleri olarak sahaya inmelisiniz. Okul idarecilerimiz de sahaya inmeli. O zaman sorunları daha hızlı görür, hızlı çözümler üretebiliriz.' diyerek konuştu.

Ayrıca Sayın DURMUŞ, "Seçmeli derslerin içeriklerini zenginleştirmek için çaba sarf edelim.  Kültürümüzün izlerini, geleneklerimizi, görgü kurallarını çocuklarımıza aktaracak etkinlikler çok kıymetli. Seçmeli derslerimizi takip edelim" dedi.

 

 

19-12-202319-12-202319-12-202319-12-2023

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.