MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Öğretmenlerinin eTwinning Projesi eTwinning Kitabında Yer Aldı

İlimiz Öğretmenlerinin eTwinning Projesi eTwinning Kitabında Yer Aldı

 

 

İlimiz Öğretmenlerinin eTwinning Projesi eTwinning Kitabında Yer Aldı

 

eTwinning Merkezi Destek Servisi tarafından İçerme ile ilgili çalışmaların yer aldığı, “eTwinning Aracılığıyla Bir Sosyal İçerme Kültürünün Oluşturulması” adlı kitapta ilimizden 2 öğretmenin yürüttükleri eTwinning projesine de yer verildi.

 

Silifke Arkarası İlkokulu Müdürü Mustafa Gök´ün kurucu, Silifke Cumhuriyet İlkokulu sınıf öğretmeni Erhan Belen´in de proje ortağı olarak dâhil olduğu, 6 ülkeden 12 ortağın katılımıyla hazırlanan ´´Giving Hope To Refugee Children´´ adlı proje, Silifke´de en çok mülteci öğrencinin eğitim gördüğü okullarda uygulandı ve başarılı sonuçlar alındı.

 

Mülteci öğrencilerin eğitim sistemimize entegrasyonu ile ilgili olan proje, ayrıca Ulusal ve Avrupa kalite etiketi ile de ödüllendirildi.

 

 Söz konusu kitap, aşağıda yer alan üç boyuta odaklandı:

  • Uzak veya kırsal alanlardan gelen ve küçük adalarda veya merkezden uzak alanlarda yaşayan gençlerin karşılaştıkları coğrafi engellerin üstesinden gelebilmeleri,

  • Özellikle azınlıklardan ve/veya dezavantajlı sosyo-ekonomik bir geçmişten gelen gençler ile kültürlerarası anlayışın güçlendirilmesi: göçmenler, mülteciler veya göçmen veya mülteci ailelerden gelenler, ulusal veya etnik bir azınlığa mensup gençler, dil adaptasyonu ve kültürel içerme zorlukları çeken gençler,
  • Eğitimle ilgili zorluklarla nasıl başa çıkılacağı ve öğrenme güçlüğü çeken gençlerin eğitime tam olarak dâhil edilmelerinin sağlanması, okulu reddetme konuları, daha düşük niteliklere veya düşük okul performansına sahip gençler oluşturuyor.

 

2017 e Twinning kitabına aşağıdaki linkten ulaşılabir

http://files.eun.org/etwinning/2017/etwinning_book_en.pdf

 

 

 

30-10-2017

30-10-2017

30-10-2017

30-10-2017

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.