MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlkyardım Eğitim Merkezimiz Faaliyete Geçti

İlkyardım Eğitim Merkezimiz Faaliyete Geçti

İlkyardım Eğitim Merkezimiz Faaliyete Geçti

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereğince tüm okul ve kurumlarda ilkyardımcı bulundurulması zorunlu hale gelmiştir. Bu itibarla okul kurumlarda nitelikli ilkyardımcı ihtiyacının karşılanması amacı ile Bakanlığımız tarafından, ilimizde Akdeniz İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü´ne bağlı Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İlkyardım Merkezi olarak belirlenmiştir.

Açılışa; İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Erol Özdemir, Akdeniz İlçe Millî Eğitim Müdürü Adem Şimşek, Mezitli İlçe Millî Eğitim Müdürü Dursun Kılıç, okul/kurum yetkilileri ve kursiyerler katıldı.

Bugün itibarıyla İlkyardım Eğitim Merkezi olan Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi faaliyetlerine başladı.

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Erol Özdemir;  İlkyardım eğitimimin önemini belirterek, temel ilkelerinin “İnsanı yaşat ki devlet de yaşasın” olduğunu vurguladı.

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Erol Özdemir merkezin kuruluş aşamasındaki katkılarından dolayı Akdeniz İlçe Millî Eğitim Müdürü Adem Şimşek, Okul Müdürü Abdullah Bahadır, Merkezin Mesul Müdürü Sevil Üçoklar, İl Millî Eğitim Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi İl Koordinatörü Burçin Akınbingöl ‘e ve İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerine teşekkür etti.

 

 

 

 

 

06-03-201805-03-201805-03-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.