MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"KAHVE BAHANE PROJESİ" KAPSAMINDA KAHVELİ SOHBETLER"Kahve Bahane Projesi" kapsamında öğretmenlerimizin hazırladığı tiyatro, bu hafta Mezitli Kaleköy kahvesinde sergilendi. İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş'un da katıldığı etkinliğe velilerin ilgisi yoğundu.

Velilerle buluşmak amacıyla her hafta farklı bir mahallede, mahalle kahvesinde sergilenen oyun, aile içi iletişim konusunu temele alıyor.

Rehber öğretmenler ve psikolojik danışmanlar tarafından gerçekleştirilen ve aile içi iletişim, teknoloji bağımlılığı, anne baba tutumu,  sınav kaygısı konularını ele alan oyun; velilere, olaylara öğrencilerin gözünden bakma imkânı sağlıyor. Oyundan sonra velilerle sohbet eden Fazilet Durmuş, dijital bağımlılıktan uzak, aile bağlarına yakın olma dileğinde bulunarak katılan velilere ve emeği geçen öğretmenlere teşekkür etti.

Velilerde farkındalık oluşturmayı amaçlayan proje ile öğrencilerin sorunlarına dikkat çekiliyor. Birlikte kaliteli zaman geçirilen, daha sağlıklı ve mutlu bir aile ortamı oluşturmak hedefleniyor.

Etkinlikte İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş'a, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Çağatay Çetin, İl Millî Eğitim Şube Müdürü İbrahim Halil Ulaş ve Mezitli İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Badas  eşlik etti.

 21-02-202421-02-202421-02-202421-02-202421-02-2024

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.