MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAYIT DIŞI ÖĞRENCİLERİMİZİ EĞİTİME KAZANDIRMA TOPLANTILARIMIZ DEVAM EDİYOR

KAYIT DIŞI ÖĞRENCİLERİMİZİ EĞİTİME KAZANDIRMA TOPLANTILARIMIZ DEVAM EDİYOR

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA başkanlığında, "İlçe Milli Eğitim Müdürlerimizle Kayıt Dışı Öğrencilerimizi Tespit ve Okula Kazandırma Değerlendirme Toplantısı" gerçekleştirildi.

Toplantıda Sayın Adem KOCA, "Bakanlığımızın başlatmış olduğu kayıt dışı öğrencilerimizi tespit ederek eğitime kazandırma çalışmalarını ilimizde ivedilikle sürdürüyoruz. Bu konuda ilimiz genelinde tüm muhtarlarımıza  mesaj göndererek okula devam edemeyen öğrencilerimizin tespitini ve en yakın okulumuza/ilçe milli eğitim müdürümüze bilgi verilmesini rica ettik. Okula devam edemeyen öğrencilerimizin listelerini oluşturduk. Sizlerden bu konuyu yakından takip etmenizi, muhtarlarımızla iletişime geçmenizi, söz konusu öğrencilerimizin velilerine en kısa sürede ulaşmanızı ve kati surette eğitim öğretime kazandırmanızı bekliyoruz. 'Erken Uyarı ve Takip Sistemi' de en kısa sürede oluşturulacaktır. Herhangi bir desteğe ihtiyacınız olduğunda biz buradayız. Özverili çalışmalarınız için sizlere teşekkür ediyorum." dedi. 

19-12-202219-12-202219-12-202219-12-202219-12-2022

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.