MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAYIT DIŞI ÖĞRENCİMİZ KALMAYACAK

KAYIT DIŞI ÖĞRENCİMİZ KALMAYACAK

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA, Milli Eğitim Bakanlığımızın kayıt dışı öğrencimiz kalmaması amacıyla başlatmış olduğu "Erken Uyarı ve Takip Sistemi" çalışmalarına istinaden, ilimiz genelinde tüm muhtarlara bir mesaj göndererek okula gidemeyen öğrencilerimizin ivedilikle tespitini rica etti. 

Okula gidemeyen çocuklarımızın tespit edilerek okula kazandırılması için yürütülen çalışmaların hızlandırıldığını belirten Sayın Adem KOCA, "Değerli muhtarlarımızdan mahallelerinde okula gidemeyen çocuğumuz varsa en kısa zamanda, en yakın okulumuza ya da ilçe milli eğitim müdürlüğümüze bildirmelerini rica ettik. İlimiz genelinde Bakanlığımızın direktifleri doğrultusunda "Erken Uyarı ve Takip Sistemi" oluşturarak okula gidemeyen evladımızı bırakmayacak, konuyla ilgili çalışmaları tüm birimlerimizle, tüm kurumlarımızla ivedilikle sürdüreceğiz. Bu konuda bizlere destek olan tüm muhtarlarımıza, meslektaşlarımıza en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum." dedi.

17-12-2022

17-12-2022

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.