MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KÖY YAŞAM MERKEZLERİMİZLE HER YERDE EĞİTİM

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından ülkemizin beşeri sermayesini artırmak hedefiyle yürütülen kapsamlı çalışmalar çerçevesinde, okul ve okullaşma oranlarını artırmak için aktif olarak kullanılmayan köy ilkokullarının yeniden açılarak köy yaşam merkezlerine dönüştürülmesi projesi başlatılmıştır.
KÖY YAŞAM MERKEZLERİMİZLE HER YERDE EĞİTİM

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA, "Bakanlığımızın başlattığı proje kapsamında ilimiz genelinde gerekli çalışmalar ivedilikle yürütülmüş ve 48 köy okulumuz, köy yaşam merkezine dönüştürülerek vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. İlimiz genelinde atıl durumdaki okullarımızın köy yaşam merkezine dönüştürme çalışmaları devam etmektedir. Köy yaşam merkezleri sayesinde; köylerde ikamet eden çocuklarımızın okul öncesi/ilkokul eğitimine kolaylıkla erişmesine ve yetişkin vatandaşlarımızın halk eğitimi merkezleri marifetiyle açılan kurslara katılmalarına olanak sağlanmıştır. Vatandaşlarımız köy yaşam merkezlerinden okul, kütüphane, kurs gibi ihtiyaç duydukları farklı alanlara göre istifade edebilmektedirler. Köy yaşam merkezlerimiz, adeta köylerimizin kalbi olmuş, bir kültür merkezi haline gelmiştir. İlimizdeki köy yaşam merkezlerimizin tamamında hayat boyu öğrenme kurslarımız mevcuttur. Vatandaşlarımız bu kurslardan yararlanabilir, ihtiyaçlarına göre yeni kurslar talep edebilirler. Vatandaşımızın isteyip de bizim açamayacağımız kursun olmadığını özellikle vurgulamak isterim. Projede emeği geçen tüm meslektaşlarıma ve bizlere katkı sunan tüm hayırseverlere en kalbi duygularımla teşekkür ediyor, tüm vatandaşlarımızı köy yaşam merkezlerimize davet ediyorum." dedi.

06-01-2023

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.