MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Lopez de Santiago Consultores Kurumu Katılımcıları Sertifikalarını Teslim Aldılar

Lopez de Santiago Consultores Kurumu Katılımcıları Sertifikalarını Teslim Aldılar

Lopez de Santiago Consultores Kurumu Katılımcıları Sertifikalarını Teslim Aldılar

 Erasmus+ programı kapsamında ortağı olduğumuz 2017-1-ES01-KA102-037610 no’lu “Multicultural integration of migrants and refugees- Çok Kültürlü Göçmen ve Sığınmacının Entegrasyonu” projesi kapsamında 19-24/09/2018 tarihleri arasında 5 günlük mesleki eğitim personel hareketliliği programı ile iş başı eğitim faaliyetleri gerçekleşti.  Misafir eğiticilere proje kapsamında Geçici Koruma Altındaki Yabancıların sosyal hayata dâhil edilmesi, kapsayıcı eğitim, mülteci hakları, öğrencilerin dâhil edilmesi, çalışma izinleri ve Türkçe öğretimi hakkında bilgi verildi.

Yabancı uyruklu öğrencilerin eğitim sistemimize dâhil edilmesi sürecinde idareci, öğretmen ve öğrencilerin üstün çabaları, uygulamada iyi örnekler, kapsayıcı eğitim faaliyetleri ve uygulamaları hakkında bilgiler paylaşıldı.  

Proje koordinatörü Lopez de Santiago Consultores yetişkin eğitim merkezinden toplam 8 eğitmen iş başı eğitim alma ve bu konuda gözlem yapma fırsatı buldular. Kurumumuz olarak bizler de ilimizde yapılan faaliyetlerin yerindeliği hakkında fikirler edinerek kıyaslama şansı bulduk. Bu kapsamda Mersin’de bulunan misafir eğiticiler ve Mersin İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi çalışanları Millî Eğitim Müdürü Adem Koca’yı  yerinde ziyaret ederek izlenimlerini aktardılar.

Misafirlerini makamında kabul eden Adem KOCA,

Yabancı Uyruklu öğrencilerin eğitim-öğretim sistemimize dâhil edilmesine yardımcı olan tüm okul ve kurumlarımıza, özellikle bu yerinde eğitim faaliyetinde İspanyol mesleki eğitim personeline yönelik çalışmalarda destek olan İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Toroslar Necatibey İlkokulu, Toroslar Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim Vakfı İlkokulu ve Mezitli İmam Hatip Ortaokulu yöneticileri ve çalışanlarına teşekkür etti.

24-09-2018

24-09-2018

24-09-2018

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.