MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB HAYAT BOYU ÖĞRENME GENEL MÜDÜRÜMÜZDEN HALK EĞİTİM MERKEZİNE ZİYARET

MEB HAYAT BOYU ÖĞRENME GENEL MÜDÜRÜMÜZDEN HALK EĞİTİM MERKEZİNE ZİYARET

 

Bugün ilimizde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunan MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürümüz Sayın Yusuf BÜYÜK, Toroslar Halk Eğitim Merkezini ziyaret etti.

Atölye ve derslikleri gezerek eğitim ve üretim alanlarını yerinde inceleyen Sn. BÜYÜK, salgın süreci boyunca Bakanlığımıza bağlı hayat boyu öğrenme genel müdürlüğü kurumlarında, tamamen yerli imkânlarla maske, siperlik ve dezenfektan üretimine dayalı çalışmaların yoğun bir şekilde yürütüldüğünü ifade etti. Millî Eğitim Bakanlığının, bu süreçte, hem vatandaşların hem de kurumların ihtiyaç duyduğu maske, dezenfektan, siperlik gibi malzemelerin üretimi hususunda üzerine düşeni yaptığını söyledi. Bu süreçte öğretmenlerimiz ve usta öğreticilerimizin gönüllülük esasıyla fedakârca görev aldıklarını belirterek ülkemizin bu konuda başka hiçbir ülkenin desteğine ihtiyaç duymadığını, hatta bu çalışmalar sayesinde başka ülkelere yardım elini de uzattığını ifade etti.  Bundan dolayı kendileriyle gurur duyduğunu belirtti.

Halk eğitim merkezlerinde kursiyerlerle bir süre sohbet eden Sn. Genel Müdürümüz tüm vatandaşları halk eğitim merkezlerindeki kurslara davet ederek, kurum çalışanlarına tek tek teşekkür etti.

 

06-07-202006-07-202006-07-202006-07-2020

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.