MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

M.E.B. Kurumsal veya Kişisel Kullanıcı Hesaplarına Ait Şifrelerin Üçüncü Şahıslarla Paylaşılmaması Hakkında.

M.E.B. Kurumsal veya Kişisel Kullanıcı Hesaplarına Ait Şifrelerin Üçüncü Şahıslarla Paylaşılmaması Hakkında.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde ve Okul/Kurum Müdürlüklerinde Görevli Personelin Dikkatine !!!

Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya araçları üzerinden veya kişisel e-posta hesapları ile kurumunuzla ilgili MEBBİS, e-Okul, TEFBİS, DYS, e-Posta, Taşımalı, Okul Sütü, e-Kurs gibi Bakanlık Modüllerimizin şifresi İl veya İlçe MEBBİS Yöneticileri tarafından talep edilmez. (Profil bilgileri ve resimleri aynı dahi olsa) sahte hesaplar üzerinden talep edenlere lütfen itibar etmeyiniz. "meb.gov.tr" uzantılı resmi e-posta dışında bilgi talep eden e-postalara cevap vermeyiniz. Resmi işlemleri yürüttüğünüz bilgisayarda tanımadığınız kaynaklardan gelen e-postaları ve eklerini açmayınız, güvenli olduğuna emin olmadığınız programları kurmayınız. Bilgi güvenliği ile ilgili bir tereddüt yaşamanız halinde veya sizden sms, messenger, sosyal medya, vs ile şifre talep edilmesi durumunda Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü MEBBİS Yöneticileri (Ahmet CİN, Mehmet AKKAYA, İsmail Baki AÇIKTAN) ile en kısa sürede irtibata geçiniz! ve bu durumu bildiriniz! Bu duyuru son bir kaç aydır ülke genelinde yapılan saldırılara önlem ve mağduriyet yaşanmaması için hatırlatma olarak yayımlanmıştır.

 

Not: Bu ve benzer duyuruları belirli aralıklarla yapılmaktadır. Çalışanlarınızı ve mesai arkadaşlarınızı bu hususta bilgilendirmeniz olası sorunların yaşanmasına engel olacaktır.

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.