MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MERSİN, ANADOLU MASALLARI

MERSİN, ANADOLU MASALLARI

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile UNESCO Türkiye Millî Komisyonu iş birliği ile hayata geçirilen Anadolu Masalları Projesi, Mersin'de yankı uyandırmaya devam ediyor. Anadolu Masalları Projesinin amacı, çocuklarımızı kendi kültürel kodlarımızı taşıyan, onlara farklı evrenlerin kapısını aralayan ve hayal güçlerini geliştiren Anadolu masallarımızla tanıştırmaktır. Bu amaçla Mersin İl Millî Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde 18 ille yapılan ortak çalışmayla "Rüzgaroğlu" masalı özel öğrencilerimiz için İşaret Dili Öğretmenleri tarafından anlatıldı ve Mersin MEM AR-GE YouTube kanalında yayımlandı. "Anadolu Masallarını duymayan, bilmeyen öğrencimiz kalmasın." diye yapılan bu çalışma İşitme Engelli öğrencilerin de masallarla buluşmasını sağlayarak öğrenciler ve veliler tarafından ilgiyle karşılandı.

                Ayrıca Anadolu Masalları Mersin ailesinin masal öğretmenleri, Okul Öncesi ve İlkokul 1-2 düzeyinde düzenlenen tüm masalları da salgın döneminde evlerinden anlatarak Mersin İl Millî Eğitim Müdürlüğü AR-GE YouTube kanalında yayımlanmaya devam ediyor.

Çocuklarımızı Anadolu masalsız bırakmayalım.

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.