MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ÇEVİRİM İÇİ GENEL TARAMA TESTİ-2

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak pandemi sürecinde öğrencilerimizin öğrenme düzeylerini belirlemek ve öğrenme eksikliklerini ortaya koymak amacıyla 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerimize yönelik Türkçe, Matematik Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler,  Din Kültürü  ve Ahlak Bilgisi, İngilizce derslerinden Çevrim İçi  Genel Tarama Testlerinin ikincisini gerçekleştireceğiz.
MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ÇEVİRİM İÇİ GENEL TARAMA TESTİ-2

Çevrim İçi  Genel Tarama Testleri için Önemli Hususlar

 

·  Testler, eylül ve mart ayları arasındaki kazanımları kapsamaktadır.

· Testler çevrim içi ortamda yapılacak, öğrenciler ad soyad, kurum kodu ve öğrenci numaraları ile giriş yapabilecektir. Öğrencilerin girişi yapabilmeleri için internet bağlantısına sahip bilgisayar, tablet veya akıllı telefona ihtiyaçları vardır.

· Sınav günü, teste giriş http://mersinodm.com/sinav/ veya http://mersinodm.meb.gov.tr/ adresinde yer alan "Genel Tarama Testi" menüsü altında aktif hale getirilecektir.

· Testlerde Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri derslerinin her birinden 15, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İngilizce derslerinin her birinden 10 soru olmak üzere toplam 75 soru yer alacaktır.

·  Soruların tamamı çoktan seçmeli madde türünde olacaktır.

·  Öğrencilerin yanlış cevapları, doğru cevaplarını etkilemeyecektir.

·  Öğrencilerin herhangi bir başarı sıralaması yapılmayacaktır.

· Sorular kazanım ölçmeye yönelik hazırlanmıştır. Ancak her alt testte birden fazla kazanımı ölçmeye yönelik sorular yer alacaktır.

·  Testin süresi 110 dakikadır. Öğrenci testi başlattıktan sonra 110 dakika içerisinde testi tamamlayamazsa, test sonlandırılacaktır.

·  Uygulama içerisinde öğrenci, istediği ders ve soruya geçiş yapabilecek, boş bıraktığı soruları cevap bölümünde takip edebilecektir.

·   Her sınıf düzeyinde sınavlar farklı tarihlerde gerçekleştirilecek, öğrenciler kendi sınıf düzeyindeki sınav gününün herhangi bir saatinde sınava girebilecektir.  Sınav tarihleri şu şekildedir :

o   7. sınıf: 20 Mayıs 2020 Çarşamba

o   6. sınıf: 21 Mayıs 2020 Perşembe

o   5. sınıf: 22 Mayıs 2020 Cuma

·   Sınav bitiminde öğrenciler doğru, yanlış ve boş cevap sayılarını, hangi soruları yanlış yaptığını ve yanlış yaptığı sorunun doğru cevabını görebileceklerdir.

 

· 23 Mayıs 2020 Cumartesi tüm soruların videolu çözümleri http://mersinodm.meb.gov.tr/ adresinde ve youtube kanalımızda yayımlanacaktır.

 

19-05-2020

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.