MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MERSİN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNCE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

MERSİN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNCE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kariyer Geliştirme ve Uygulama Merkezi, MERYAD (Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği) ve Ardent Plastik Anonim Şirketi arasında meslek liselerinin yalın üretim felsefesine uygun hale gelmesi ve eğitimde yalın felsefenin benimsenmesi için iş birliği protokolü imzalandı.

Yalın Üretimi Eğitimi kapsamında; endüstri 0.4 ve yalın üretim felsefesi ile değişen endüstri süreçlerine eğitim sürecinin entegre olması ve sektörün beklentileri doğrultusunda kalifiye elemanın yetişmesini için öğretmen ve öğrenci eğitimi, atölyelerin yalın üretime uygun hale gelmesi, staj ve istihdam sağlanması hedefleniyor.

Protokol kapsamında Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kariyer Geliştirme ve Uygulama Merkezi koordinatörlüğünde Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde üretim/hizmet sürecinde yalınlaşma, israfı önleme, hız ve sıfır hatayı benimseyen yalın felsefenin mesleki eğitime entegrastonu için MERYAD üye firmaları ve Ardent Plastik Anonim Şirket tarafından Yalın Üretim Eğitimi verilecektir.  Eğitim sonrası MERYAD üye firmalar ve Ardent Plastik öncülüğünde atölye dönüşümleri ve staj ve istihdam imkanları sağlanacaktır.

18-10-202318-10-2023

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.