MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Kariyer Buluşması Programımızın Konuğu İş Adamı Senan İdin´di

Mersin Kariyer Buluşması Programımızın Konuğu İş Adamı Senan İdin´di

Mersin Kariyer Buluşması Programımızın Konuğu İş Adamı Senan İdin´di

Mersin İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında düzenlenen Mersin Kariyer Buluşması programımızda iş adamı Senan İdin öğrencilerle buluştu.

Yenişehir Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen Mersin Kariyer Buluşması’na Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Adem Koca, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Emre Duru, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Behzat Eğilmez, Yenişehir İlçe Millî Eğitim Müdürü Kamil Çelebiyılmaz, idareciler ve çok sayıda öğrenci katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunmasının ardından Senan İdin´in hayatını anlatan bir sunum yapıldı. 

Daha sonra kürsüye davet edilen İdin, İl Millî Eğitim Müdürü Adem Koca’nın nazik daveti ve misafirperverliği ve yine yapılan hazırlıklardan ötürü memnuniyetini belirtti. Konferansın hazırlanmasında görev alan idareciler ve öğretmenlere de şükranlarını sundu. 

Öğrencilerin sorularını alarak konuşmasına başlayan İdin, soru üzerine; zorluklara ve yetersizliklere rağmen azminden ve kararlılığından hiçbir zaman feragat etmediğini aksine zorlukların ona başarıyı getirdiğini belirtti. Öğrencilerin kendilerini mutlu hissedeceği işleri yapmalarını tavsiye eden İdin, bu anlamda yüksek gelirin önemli olmadığını; "ne iş yaparsanız yapın yaptığınız işi en iyi şekilde yapın" diyerek başarısının sırrını öğrencilerle paylaştı. Geçmişe takılıp kalmamak gerektiğini ve sürekli pişmanlığın bugünü ve yarını olumsuzluğa sevk edeceğini bundan dolayı hatalara pozitif bakarak gelecekte iyisini yapmaya çaba göstermenin önemini vurguladı. Bu çerçevede aşırı hırsın zarar getireceğini de ifade etti.

Kadınların sosyal hayattaki önemine dikkat çeken İdin bu anlamda kendisinin kadınlara pozitif ayrımcılık uyguladığını belirtti. Bu çerçevede, eş seçiminin önemine dikkat çeken İdin eşlerinin birbirlerini sevmesi gerektiğini ve bunun iş hayatındaki mutluluğu pekiştireceğine olan inancını ifade etti.

Vicdanın önemine dikkat çeken, İdin. Öğrencilere vicdanlı bireyler olmalarını, hak ve hukuku gözetmelerini tavsiye etti. Bu çerçevede farklılıkların zenginlik kaynağı olduğunu ve ayrımcılığın yıkıcılık getireceğini vurguladı.

Soru üzerine, Mersin´in stratejik önemini ve yüksek potansiyelini vurgulayan İdin; Mersin´in belirli bir alanda uzmanlaşamadığını, bundan dolayı potansiyelini gerçekleştiremediğinin altını çizdi. Buna rağmen, Mersin´in daha fazla gelişeceğine olan inancını yineledi.

Öğrencilerin kariyer hedeflerini kendisi ile paylaşmalarını isteyen, İdin. Öğrencilere mutlaka hayallerinin olması gerektiğini ve bu anlamda bir idollerinin olması gerektiğini belirtti. Bunun, onlara idollerinin tecrübelerinden faydalanma imkanı sağlayacağını ve daha az hata yaparak daha kısa zamanda mutluluğu yakalayabileceklerini ifade etti.

Samimi bir sohbet ortamında gerçekleşen kariyer buluşması. Öğrencilerden gelen yoğun alkışlarla sona erdi.

 

14-03-201814-03-201814-03-201814-03-201814-03-201814-03-201814-03-201814-03-201814-03-201814-03-2018

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.