MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Kariyer Buluşması Programımızın Konuğu Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin´di

Mersin Kariyer Buluşması Programımızın Konuğu  Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin´di

Mersin Kariyer Buluşması Programımızın Konuğu  Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin´di 

Mersin İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında düzenlenen Mersin Kariyer Buluşmaları programımızın konuğu Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin’di. 

Yenişehir Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen Mersin Kariyer Buluşması’na Bakanlığımız Genel Müdürleri ve Daire Başkanları, Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Adem Koca, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Emre Duru, Yenişehir İlçe Millî Eğitim Müdürü Kamil Çelebiyılmaz, idareciler ve çok sayıda öğrenci katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşının okunmasının ardından Doç. Dr. Yusuf Tekin´in hayatını anlatan bir sunum yapıldı.  

Daha sonra kürsüye davet edilen Doç. Dr. Yusuf Tekin, İl Millî Eğitim Müdürü Adem Koca’nın nazik daveti ve misafirperverliği ve yine yapılan hazırlıklardan ötürü memnuniyetini belirtti. Konferansın hazırlanmasında görev alan idareciler ve öğretmenlere de şükranlarını sundu. 

Doç. Dr. Yusuf Tekin, sunumda hayatının başarılı dönüm noktalarının uzun bir biçimde anlatıldığını ve bundan dolayı başaramadığı ve içinde uhde olarak kalan üç önemli noktayı katılımcılarla paylaşmak istediğini belirtti. Tekin İlk uhdesinin hafızlığı tamamlayamamak olduğunu şöyle ifade etti, “1980 yıllarının başında Kur’an kursunda hafızlık eğitimi alıyordum bunu bir bana doğrudan yapılmazsa da bir haksızlık yüzünden bıraktım.” “Keşke bunu bitirseydim.” dedi. İkinci uhdesinin ise akdemiysen olarak kariyerine devam etmek olduğunu, bunun için de yurt dışında yüksek lisans ve doktora yapmak istediğini ifade etti. Bu bağlamda, Millî Eğitim Bakanlığının yurt dışı bursunu birincilikle kazandığını fakat dönemin koşullarından ötürü yurt dışına gönderilmediğini ifade etti. Son uhdesinin ise profesör olarak bilimsel çalışmalar yapmak ve bu şekilde akademiye ve bu vesileyle ülkeye hizmet edemediğini vurgulayan Tekin, bir gün akademiye dönme arzusunda olduğunu belirti. 

Son beş yılda yaptıkları reformlar ve yenilikleri öğrencilere hatırlatan Tekin, ezberci eğitimin yerine analiz yapma kabiliyetini geliştirmeye yönelik müfredat değişiklikleri yaptıklarını vurguladı. 

Müsteşar Tekin son olarak öğrencilere “Kınamalara, engellemelere aldırmayın, hedeflerinize, hayallerinize ve geleceğinize bakın. Üstünüze düşeni yaptığınızda, Allah’ın da yardımıyla da isteğinizde başarılı olduğunuzu göreceksiniz.” Dedi. 

Program, Tekin’in öğrencilerin sorduğu soruları cevaplandırmasının ardından son buldu.

 

30-03-201830-03-201830-03-201830-03-201830-03-201830-03-201830-03-201830-03-201830-03-2018

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.