MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MERSİN MEM FARK YARATMAYA DEVAM EDİYOR

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yenilikçi Çalışmalarına Devam Ediyor; Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Okula Uyum Sürecinde Velilere Rehberlik Edecek Bir Kamu Spotu Hazırladı  
MERSİN MEM FARK YARATMAYA DEVAM EDİYOR

Eğitimde birçok ilki gerçekleştirmeyi alışkanlık haline getirmiş olan Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, çocukların okula başlama sürecinde velilere kılavuz niteliğinde bir kamu spotu hazırladı. Hazırlanan bu kamu spotunda çeşitli okullarda görev yapan 13 öğretmen, velilere çocukların okula alışma ve uyum sürecini kısaltacak, bu süreçte yaşanabilecek sıkıntıları azaltmaya yönelik bilgiler verdi.

 

Eğitim ve öğretimin en verimli ve etkin şekilde gerçekleşmesi için birçok alanda yenilikçi çalışmalara imza atan Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, hazırlanan kamu spotunun velilere, yeni eğitim öğretim yılı öncesinde ışık tutacağını söyledi. Öğrencilerin okula uyum sürecinin ne kadar hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleştirilirse, öğrencilerin akademik ve sosyal alanlarda başarılarının daha ileri seviyelere taşınacağını vurguladı. Ayrıca bu kamu spotunun başta Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü web sitesi olmak üzere çeşitli internet sitelerinde, sosyal medyada, yerel ve ulusal kanallarında, Milli Eğitim Bakanlığı EBA platformunda ve veli toplantılarında paylaşılacağını belirtti.

 

 

Kamu spotunun çekimleri;  Silifke Cennet Cehennem, Soli Pompeiopolis, Kuvayi Milliye Anıtı, Adnan Menderes Bulvarı, Erdemli Kız Kalesi, Aydıncık Aynalıgöl Mağarası, Tarsus Kleopatra Kapısı gibi Mersin’in önde gelen tarihi ve turistik merkezlerinde gerçekleştirildi.

 

Kamu Supotu için tıklayınız...

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.