MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MERSİN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN MESLEK LİSELERİNE DEV KİTAP KAMPANYASI

MERSİN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN MESLEK LİSELERİNE DEV KİTAP KAMPANYASI

 

                 MERSİN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN MESLEK LİSELERİNE DEV KİTAP KAMPANYASI

 

Mesleki eğitimin Covid-19 salgını ile mücadelenin ilk aylarında toplumun ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik yaptıkları üretimler ve gösterdikleri performans ile Mesleki eğitimde öğrenci sayısı ve özellikle başarılı öğrencilerin yönelimleri giderek artıyor.

 

 Millî Eğitim Bakanlığı, geliştirdiği yeni projelerle bu iyileşme sürecini sürekli canlı tutuyor. Bakanlık, bu kapsamda en son 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' projesini hayata geçirdi. Projenin kapsamı göz önüne alındığında son yıllarda mesleki eğitimde kalitenin artırılmasının en önemli adımlardan birisi olduğu görülüyor.Bu bağlamda Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü  Meslek Liselerinin kalitesini arttırmak amacıyla 15-29 Mart 2021 tarihleri arasında  Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi Kapsamındaki 24 Meslek Lisesine 24 Bin Kitap Toplama Kampanyası başlattı. İlimizdeki  13 ilçede bulunan okul öncesi, ilkokul ,ortaokul ve liselerden belirlenen hedefler doğrultusunda kitaplar toplanmaya başlandı.

 

Mersin Milli Eğitim Müdürü Sayın Adem Koca :

 

"Kitapla yetişen nesiller başarı dolu ve iyi bir geleceğe doğru koşan insanoğlu olacaktır. Kendisini yetiştirmiş, okuyan fertlerin günlük sohbetleri bile farklıdır. Kitap okumanın imtihan hazırlığına da katkısı vardır. Kitap okuyan ve okuduklarını oldukça iyi değerlendirebilen öğrenciler diğer öğrencilere göre oldukça daha başarıya ulaşmış olmaktadırlar.

 

Kitaplar yardımıyla kimi zaman uçan bir halıya biner, bilmediğimiz diyarlara seyahat ederiz; yeni arkadaşlıklar kurar, kimi zaman hüzünlerimizi kimi zaman neşemizi bu yeni arkadaşlarla paylaşır, asla tanımadığımız evlere konuk oluruz. Tarihin sayfalarında koşar adım dolaşır; destanlara, trajedilere tanıklık ederiz. Geçmişin elem verici vakalarını değiştirmeye gücümüz yetmese de geleceğimizi kitaplardan edindiğimiz tecrübelerle inşa ederiz." açıklamasında bulundu. Bu doğrultuda Meslek Liselerimizin kalitelerinin arttırılmasına katkı sunmak amacıyla "Bir Kitapta Sen Bağışla"diyerek tüm Mersin halkını kitap toplama kampanyasına davet etti.

 

 

18-03-2021

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.