MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Proje Sayısını Artırarak eTwinning de Birinciliği Yine Kimseye Kaptırmadı

Mersin Proje Sayısını Artırarak eTwinning de Birinciliği Yine Kimseye Kaptırmadı

09-01-2017  

Mersin Proje Sayısını Artırarak eTwinning de Birinciliği Yine Kimseye Kaptırmadı

2015 yılı içerisinde Avrupa Kalite Etiketi alan eTwinning projeleri ile Türkiye’de birincisi olan Mersin başarısını bu kez proje sayısını artırarak yineledi.

2016 yılı eTwinning projeleri kapsamında ilimizin ödüllü proje sayısını ikiye katladığını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, ilimizin 30 Avrupa Kalite Etiketi ile yine Türkiye’de 1.sırada yer aldığını söyledi.

Koca, bu kapsamdaki çalışmalarıyla ödül alan proje yürütücüsü öğretmenleri ve Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi tabelası alan okullarımızı tebrik etti.

eTwinning İl Koordinatörü Hamide Yaşar Kavas ise 01-03 Aralık 2016 tarihlerinde, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından Antalya´da  düzenlenen 7. eTwinning Ulusal Konferansına, Bakanlık temsilcileri, il koordinatörleri, başarılı proje yapan öğretmenler ve akademisyenlerden oluşan 282 kişinin katılımının sağlandığını ifade etti.

Kavas, Mersin´den 23 öğretmenin, iyi örnekler proje stantları kurarak ve atölye çalışmalarına katılım sağlayarak ilimizi başarı ile temsil ettiğini belirterek, eTwinning kapsamında projelerin kaliteleri, ulusal çapta Ulusal Kalite Etiketi, Avrupa çapında ise Avrupa Kalite Etiketi ile değerlendirildiğini belirtti.

eTwinning Nedir?

(e-Kardeş Okul) Avrupa ülkelerinde yaşayan öğretmen ve öğrencilerin, internet aracılığıyla herhangi bir konu üzerinde ortak projeler geliştirmelerini ve bu projelerle bilgi paylaşımı, bilişim teknolojilerinin kullanımı ve kültürler arası hoşgörünün gelişmesini hedefliyor.

 eTwinning ana portalı ve çalışma alanı: www.etwinning.net, Ulusal web sitesine ise http://etwinning.meb.gov.tr üzerinden ulaşılıyor.

eTwinning Kalite Etiketleri

Kalite Etiketi belirli bir ulusal standarda ve Avrupa standardına ulaştığını somut bir şekilde tanınan projenin Ulusal Kalite Etiketi ve Avrupa Kalite Etiketi olmak üzere iki etiketi bulunuyor.

Her ülkenin Eğitim Bakanlıkları düzeyindeki eTwinning Ulusal Destek Servisi (NSS), Ulusal Kalite Etiketi için okullar tarafından yapılan başvuruları değerlendiriyor.

Avrupa Kalite Etiketi ikinci bir başarı işareti olduğu ve Ekim 2012’den itibaren, AB Komisyonu eTwinning Merkezi Destek Servisi tarafından daha önce en az iki ortağı Ulusal Kalite Etiketi almış projelere veriliyor.

 

 

 

 

 

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.