MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin’de 29 Bin Öğrencimizi Sinema ile Buluşturduk

Mersin’de 29 Bin Öğrencimizi Sinema ile Buluşturduk

 

Mersin’de 29 Bin Öğrencimizi Sinema ile Buluşturduk

 

Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında Öğrenciler Sinema ile Buluşuyor Etkinliği kapsamında yapılan iş birliği ile sinemaya gitme imkânı bulamayan öğrenciler öncelikli olmak üzere Türkiye genelinde bir milyon öğrenci sinemayla buluştu.

 

Ortaokul öğrencilerine yönelik hayata geçirilen bu projeyle daha önce sinemaya gitmemiş öğrenciler öncelikli olmak üzere öğrencilerin sosyal gelişiminin sağlanması, milli değerlerimize, sanata ve çevresine daha duyarlı bireyler olmaları hedefleniyor.

 

Mersin’de 29 Bin Öğrenci Sinemayla Buluştu

 

Öğrenciler Sinema İle Buluşuyor Etkinliği Mersin’de de uygulandı.  Etkinlik kapsamında Mersin’de 3 ayrı sinemada (Yenişehir Palm City Cinemarine, Mezitli Kipa Cinens ve Tarsus C.Maximum) 30 Ekim 2017 ile 22 Aralık 2017 tarihleri arasında 8 hafta süreyle ve hafta içi günler olmak üzere ortaokul öğrencileri sinemayla buluşturuldu.

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, Mersin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı işbirliğinde yürütülen etkinlik süresince 29 bin öğrenci sinemaya götürüldü. Öğrencilerin okuldan sinemaya ve sinemadan okula ulaşımı Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlandı.

 

Öğrencilere Yerli Yapım Filmler İzletildi

 

Sinemada izletilecek filmler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlendi. Filmler belirlenirken yerli yapım olması,  toplumda milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturması ve öğrencinin gelişimine katkı sağlaması hususlarına özellikle dikkat edildi.

 

Sinemalarda Ertuğrul 1890, 120, İksir (Animasyon), Son Mektup, Evliya Çelebi Ölümsüzlük Suyu (Animasyon) gibi  Mili Eğitim Bakanlığınca belirlenen, yerli yapım olan,  toplumda milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturacak filmler gösterildi.

 

Film gösterimleri esnasında bütün öğrencilere patlamış mısır ve su da ikram edildi.

 

Koca, Sinema Etkinliği Okullarda Büyük Bir Heyecana Sebep Oldu

 

Öğrenciler Sinema İle Buluşuyor Etkinliğinin ülke genelinde uygulandığını ve okullarımızda büyük bir heyecan oluşturduğunu söyleyen Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, okul arkadaşlarıyla ve öğretmenleriyle birlikte ilk defa sinemaya giden öğrenciler için bu etkinliğin unutamayacakları hatıraya dönüşeceğini belirtti.

 

Öğrenciler Sinema İle Buluşuyor çalışmasının genç neslin kültür-sanat hayatına katılımına ve sinema kültürünün yaygınlık kazanmasına da katkı sağlayacağını ifade eden Koca, okulların da bu tür sosyal etkinliklerle mahalle, aileler ve öğrenciler için ilgi odağı olacağını sözlerine ekledi.

 

İl Müdürümüz Emeği Geçen Kurum ve Kişilere Teşekkür Etti

 

Eğitim alanında bir proje şehri olan Mersin’de böylesine anlamlı ve yaralı sosyal çalışmaları yerel imkanlarla sürdürmek gerektiğini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, 8 hafta boyunca 29 bin öğrenciyi okullarından alıp sinemaya taşıyan Mersin Büyükşehir Belediyesine, paydaş kurum Mersin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne, Yenişehir Palm City Cinemarine, Mezitli Kipa Cinens, Tarsus C.Maximum sinemalarına, okul yöneticilerine ve öğretmenlere teşekkür etti.


 

28-12-2017

28-12-2017

28-12-201728-12-201728-12-201728-12-201728-12-201728-12-2017

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.