MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin’de Öğrenciler Sinema ile Buluşuyor

Mersin’de Öğrenciler Sinema ile Buluşuyor

 

Mersin’de Öğrenciler Sinema ile Buluşuyor


Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında Öğrenciler Sinema ile Buluşuyor Etkinliği kapsamında yapılan iş birliği ile sinemaya gitme imkânı bulamayan öğrenciler öncelikli olmak üzere Türkiye genelinde milyonlarca öğrenci sinemayla buluşacak.

 

Milli Eğitim Bakanlı Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı ortaokul öğrencilerine yönelik hayata geçirilen bu projeyle öğrencilerin sosyal gelişiminin sağlanması, temel değerlerin kendilerine aşılanması, milli değerlerimize, sanata ve çevresine daha duyarlı bireyler olmaları hedefleniyor.

 

Mersin’de 30 Bin Öğrenci Sinemayla Buluşacak


Öğrenciler Sinema İle Buluşuyor Etkinliği Mersin’de de uygulanıyor.  Etkinlik kapsamında Mersin’de 3 ayrı sinemada (Yenişehir Palm City Cinemarine, Mezitli Kipa Cinens ve Tarsus C.Maximum) 30 Ekim 2017 ile 22 Aralık 2017 tarihleri arasında 8 hafta süreyle ve hafta içi günler olmak üzere ortaokul öğrencileri sinemayla buluşturulacak.

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, Mersin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı işbirliğinde yürütülen etkinlik süresince 30 bin öğrenci sinemaya gidecek. Öğrencilerin okuldan sinemaya ve sinemadan okula ulaşımı Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanıyor.

 

Öğrencilere Yerli Yapım Filmler İzletiliyor


Sinemada izletilecek Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlendi. Mili Eğitim Bakanlığı filmleri belirlerken yerli yapım olması,  toplumda milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturması ve katkı sağlaması hususlarına özellikle dikkat edildi.

 

Sinemalarda Ertuğrul 1890, 120, İksir (Animasyon), Son Mektup, Evliya Çelebi Ölümsüzlük Suyu (Animasyon) gibi  Mili Eğitim Bakanlığınca belirlenen, yerli yapım olan,  toplumda milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturacak filmler gösteriliyor.

 

Film gösterimleri esnasında öğrencilere patlamış mısır ve su da ikram ediliyor.

 

Bağış, Sinema Etkinliği Okullarda Büyük Bir Heyecana Sebep Oldu


Öğrenciler Sinema İle Buluşuyor Etkinliğinin okullarımızda büyük bir heyecana vesile olduğunu söyleyen Mersin İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Bağış, bu sosyal sorumluluk çalışmalarının öğrencilerin okul hayatında yaşadıkları unutamayacakları hatıralara dönüşeceğini söyledi.

 

Öğrenciler Sinema İle Buluşuyor çalışmasının genç neslin kültür-sanat hayatına katılımına ve sinema kültürünün yaygınlık kazanmasına katkı sağlayacağını kaydeden Bağış böylesine etkinliklerle öğrencilerin kültürel, sosyal, sanatsal, duygusal olarak gelişeceğini aynı zamanda okulların da bu etkinliklerle öğrenciler için cazibe merkezi ve ilgi odağı olacağını sözlerine ekledi.


Etkinlik 22 Aralığa Kadar Sürecek


22 Aralık tarihine kadar devam edecek etkinlik kapsamında Mersin ilimizde okuyan toplam 30 bin ortaokul öğrencisi sinema ile buluşmuş olacak.

 

 

06-11-201706-11-201706-11-201706-11-201706-11-201706-11-2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.