MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin’de Sinemaya Gitmeyen Öğrenci Kalmıyor

Mersin’de Sinemaya Gitmeyen Öğrenci Kalmıyor

 Mersin’de Sinemaya Gitmeyen Öğrenci Kalmıyor 

Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında Sinemaya Gitmeyen Öğrenci Kalmasın Etkinliği kapsamında yapılan iş birliği ile sinemaya gitme imkânı bulamayan öğrenciler öncelikli olmak üzere Türkiye genelinde bir milyon öğrenci sinemayla buluşuyor.

 

Ortaokul öğrencilerine yönelik yürütülen bu projeyle daha önce sinemaya gitmemiş öğrenciler öncelikli olmak üzere öğrencilerin sosyal gelişiminin sağlanması, milli değerlerimize, sanata ve çevresine daha duyarlı bireyler olmaları hedefleniyor.

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, Mersin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı işbirliğindeSinemaya Gitmeyen Öğrenci Kalmasın Etkinliği Mersin’de de uygulandı.

 

Öğrencilere Yerli Yapım Filmler İzletildi 

 

Sinemada izletilecek filmler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlendi. Filmler belirlenirken yerli yapım olması,  toplumda milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturması ve öğrencinin gelişimine katkı sağlaması hususlarına özellikle dikkat edildi.

 

Sinemalarda Bizim Köyün Şarkısı, Ayla, Doru (Animasyon), Ertuğrul 1890, Son Mektup, gibi  Mili Eğitim Bakanlığınca belirlenen, yerli yapım olan,  toplumda milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturacak filmler gösterildi.

 

Film gösterimleri esnasında bütün öğrencilere patlamış mısır ve su da ikram edildi.

 

Koca: Sinema Etkinliği Okullarda Büyük Bir Heyecana Sebep Oldu

 

Sinemaya Gitmeyen Öğrenci KalmasınEtkinliğinin ülke genelinde uygulandığını ve okullarımızda büyük bir heyecan oluşturduğunu söyleyen Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, okul arkadaşlarıyla ve öğretmenleriyle birlikte ilk defa sinemaya giden öğrenciler için bu etkinliğin unutamayacakları hatıraya dönüşeceğini belirtti.

 

Sinemaya Gitmeyen Öğrenci Kalmasınçalışmasının genç neslin kültür-sanat hayatına katılımına ve sinema kültürünün yaygınlık kazanmasına da katkı sağlayacağını ifade eden Koca, okulların da bu tür sosyal etkinliklerle mahalle, aileler ve öğrenciler için ilgi odağı olacağını sözlerine ekledi. 


İl Müdürümüz Emeği Geçen Kurum ve Kişilere Teşekkür Etti


Eğitim alanında bir proje şehri olan Mersin’de böylesine anlamlı ve yararlı sosyal çalışmaları yerel imkanlarla da sürdürmek gerektiğini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, 9 hafta boyunca öğrencileri okullarından alıp sinemaya taşıyan Mersin Büyükşehir Belediyesine, paydaş kurum Mersin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne, Sinema Salonu çalışanlarına, okul yöneticilerine ve öğretmenlere teşekkür etti.

 

Mersin Etkinliği Başarıyla Yürütüyor

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü ve Sinemaya Gitmeyen Öğrenci Kalmasın Etkinliği il koordinatörü Murat Bağış, Mersin’in her çalışmada olduğu gibi Milli Eğitim Bakanlığının özel önem verdiği bu etkinliği de başarıyla yürüttüğünü söyledi.

 

Geçtiğimiz sene uygulanan Bir Milyon Öğrenci Sinema ile Buluşuyor etkinliğinde Mersine ayrılan 28 bin öğrenci kontenjanının tamamını sinemayla buluşturduklarını bu nedenle bu yıl Mersin’in kontenjanının önemli oranda arttırılarak 38 bine çıkarıldığını belirten Bağış, Mersin’in Türkiye’de en çok kontenjan verilen 3. il olduğunu sözlerine ekledi.

 

Geçtiğimiz sene 4 merkez ilçe ve Tarsusta yürütülen sinema etkinliğinin bu yılki bölümüne ulaşım imkanları da göz önünde bulundurularak Erdemli ve Çamlıyayla’nın da eklendiğini belirten Bağış, bir sonraki yıl bütün ilçeleri etkinliğe katmak için çalışmalar yapacaklarını sözlerine ekledi.     

 

24-12-201824-12-201824-12-201824-12-201824-12-201824-12-201824-12-201824-12-201824-12-2018

 

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.