MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MERSİN'DE MATEMATİK SEFERBERLİĞİ

MERSİN'DE MATEMATİK SEFERBERLİĞİ

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Milli Eğitim Bakanlığımızca 17 Mayıs 2022 tarihinde "Her Yerde Matematik" anlayışıyla başlatılan ve  TÜBİTAK iş birliği ile yürütülen "Matematik Seferberliği" kapsamında ilimiz genelinde öğretmen ve öğrencilerimizle birçok proje yürütülmektedir.

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Adem KOCA: "Öğrencilerimizin matematiğin sadece bir ders olmadığını, hayatın bir parçası olduğunu fark etmeleri, sayısal alandaki akademik başarıyı artırırken büyük bir önyargıdan kaynaklanan matematik korkusunun ortadan kalkmasına ve matematiğin severek öğrenilmesine yardımcı olacaktır. Bu anlamda Bakanlığımızın başlatmış olduğu matematik seferberliğini yürüttüğümüz projelerle destekliyor, Bakanlığımızca hazırlanan "Matematik Dijital Eğitim Platformu" nun evlatlarımızı matematiği severek öğrenmelerine büyük katkı sunacağından emin olarak öğretmen ve öğrencilerimizi bu platformdan aktif olarak yararlanmaya davet ediyoruz.  Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize yönelik farklı eğitimler düzenliyor,  matematik farkındalığını artırmaya çalışıyoruz. Bu amaçla Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Eğitimi Anabilim Dalı İş Birliği ile akademisyenlerimiz tarafından ilimiz genelinde matematik öğretmenlerimize yönelik verilen "Akademide Matematik Eğitimleri";  okul öncesi ve ilkokul öğrencilerimize yönelik "Masallar ve Hikayelerle Matematik"; ortaöğretim öğrencilerimize yönelik "Matematiğin Evreni"; okul öncesi öğrencilerimize yönelik "Tasarımdan Üretime Matematik" projeleri sürdürülmekte, yanı sıra okullarımızda farklı etkinliklerle matematiğin eğlenceli yönleri öğrencilerimize yaşatılmaktadır. Bu konuda emeği geçen tüm meslektaşlarıma en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum." dedi.

 

30-12-202230-12-202230-12-202230-12-202230-12-2022

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.