MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MERSİN'DE TÜM KAMU HASTANELERİMİZİN YEMEKLERİ ÖĞRENCİLERİMİZE EMANET

MERSİN'DE TÜM KAMU HASTANELERİMİZİN YEMEKLERİ ÖĞRENCİLERİMİZE EMANET

 

 

Mersin Valimiz Sayın Ali İhsan SU başkanlığında, 14.01.2022 tarihinde, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Mersin İl Sağlık Müdürlüğü arasında 3 yıllık yemek protokolü imzalandı. 

Protokol kapsamında Toros Devlet Hastanesi, Tarsus Devlet Hastanesi, Erdemli Devlet Hastanesi, Silifke Devlet Hastanesi, Gülnar Devlet Hastanesi, Mut Devlet Hastanesi, Bozyazı Devlet Hastanesi, Aydıncık Devlet Hastanesi ve Anamur Devlet Hastanesi ile Mersin Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nin yemekleri ilimizdeki tüm öğretmenevleri tarafından, Mesleki Eğitim Merkezleri'nde öğrenim gören 500'den fazla öğrenci ve usta öğreticimizin el birliğiyle yapılacaktır.

Protokolün imzalanmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA, "Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin yemeklerini özenle hazırlayan sevgili öğrencilerimizin başarılarından dolayı bu sene, ilimizdeki tüm kamu hastanelerimizin yemeklerini hazırlama sorumluluğunu üstlenmiş bulunmaktayız. Olayın baş kahramanı sevgili evlatlarımıza, usta öğreticilerimize, öğretmenlerimize ve yöneticilerimize teşekkür ediyor, onları yürekten kutluyorum. Böyle önemli bir iş birliğine vesile olarak her daim bizlere mihmandarlık yapan Valimiz Sayın Ali İhsan SU' ya şükranlarımı sunuyor, İl Sağlık Müdürümüz Sayın Dr. Emrah CEVİZ 'in nezdinde İl Sağlık Müdürlüğümüze ve tüm sağlıkçılarımıza teşekkür ediyor, öğrencilerimizin ellerinden çıkan bu lezzetli yemeklerin hastalarımıza şifa olması diliyorum." dedi.

 

14-01-202214-01-2022

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.