MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Liseleri Hamileri ile Buluştu

Meslek Liseleri Hamileri ile Buluştu

            Mersin Deniz Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Proje Yürütme Kurulu (PYK) üyeleri  Yılmaz GÜNDOĞAN (İl Milli Eğitim Şube Müdürü), Korer ÖZBENLİ (Mersin Deniz Ticaret Odası Genel Sekreteri),  Kadir DÖLEK (Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri), İsmail SARI (Mersin Ticaret Borsası Genel Sekreteri) ve H.İlhan NACAROĞLU (Mersin Deniz Tic. Odası Mes. Tek. And. Lisesi Müdürü) 30.09.2019 tarihinde toplantı gerçekleştirmiştir.

            Toplantıda okulun öğretmen ve yönetici ihtiyacı, yabancı bir öğretmen tarafından mesleki İngilizce derslerinde eğitim verilmesi, öğrencilere yemek verilmesi konusunda yemekhanenin kurulması, burs verilecek öğrenci sayısının ve burs ücretinin belirlenmesi ve kariyer günleri konularında görüşmeler yapıldı.

             Okulun öğretmen ve yönetici ihtiyacı konusunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından duyuru yapılması, okula yemekhane yapılması ve öğrencilerin buradan yararlanması, her sınıf düzeyinde başarılı 3 öğrenciye aylık 400,00 TL burs verilmesi hususunda Mersin Deniz Ticaret Odası destek olması ve bu konuların Mersin Deniz Ticaret Odası'nın  ilk genel kurulundagündeme alınması kararlaştırıldı. Ayrıca  Mersin Deniz Ticaret Odası tarafından çalışma izni olan yabancı uyruklu bir öğretmenin Mesleki İngilizce dersinde görevlendirilmesi hususunda çalışmaları biran önce yapacaklarını dile getirdiler.

             Kariyer günleri kapsamında okul tarafından aylık programlar yapılması ve eğitim öğretim yılı sonunda geniş kapsamlı bir kariyer günleri kapanış programının yapılması kararlaştırıldı.

01-10-201901-10-201901-10-2019

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.