MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

 Mesleki Eğitim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Mesleki Eğitim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Mesleki Eğitim Değerlendirme Toplantısı Suphi Öner Öğretmenevi Anamur Salonunda yapıldı. Toplantıya; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serbülent Sevdi, mesleki eğitim merkezi müdürleri, meslek lisesi müdürleri, koordinatör öğretmenler, rehber öğretmenler ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. 

 

Toplantının açılışında konuşan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sevdi, yapılan değişikliklerle çıraklık eğitiminin örgün eğitim kapsamına alındığını hatırlatarak, ekonomimizin temel yapı taşı olan esnaf ve sanatkârların çırak ihtiyaçlarının karşılanması ve çırak öğrencilerin Ahilik kültüründen gelen usta-çırak ihtiyaçlarının karşılanması ve çırak öğrencilerin Ahilik kültüründen gelen usta-çırak ilişkisiyle mesleklerini daha iyi öğrenmelerinin yolunun açıldığını kaydetti.

 

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün talimatı gereği 6764 sayılı Kanunda yapılan düzenlemeler ile mesleki ve teknik eğitimde (çıraklık) yapılan düzenlemelerin değerlendirilmesi ve geliştirilmesi amacıyla toplantıyı düzenlediklerini belirten Sevdi, toplantının hâlihazırda her ilde gerçekleştirileceğini söyledi.

 

6764 sayılı kanun ve mevzuatta yapılan değişiklikler, koordinatör öğretmenlerin işletmelerdeki rolü ve etkinliğinin toplantının gündem maddeleri arasında yer aldığı öğrenildi. Söz konusu konu başlıklarının değerlendirilerek il raporunun hazırlanarak Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne sunulacağı kaydedildi.

 

 

20-06-201720-06-201720-06-201720-06-201720-06-201720-06-2017

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.