MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM GENEL MÜDÜRÜMÜZ ALİ KARAGÖZ'ÜN MERSİN ZİYARETLERİ

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM GENEL MÜDÜRÜMÜZ ALİ KARAGÖZ'ÜN MERSİN ZİYARETLERİ

Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüz Sayın Ali Karagöz ilimizde çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Sayın Genel Müdürümüz ilk olarak Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş'u makamında ziyaret etti. İl genelinde yürütülen projeler ve çalışmalar ile ildeki mesleki ve teknik eğitim kurumları, meslek liseleri ve mesleki eğitim merkezleri hakkında bilgi aldı. Fazilet Durmuş'un hediye takdiminin ardından toplantı salonuna geçildi. Sayın Genel Müdürümüzün teşrifleriyle İl Eğitim Değerlendirme toplantısı yapıldı ve ilimizdeki eğitim durumları genel olarak değerlendirildi.

Toplantının akabinde Mesleki Eğitim İş Dünyası İş Birliği Çalıştayı kapsamında Divan Otel'de gerçekleşen Dijital Dönüşüm Odağında Mesleki Eğitim ve İş Dünyası Uluslararası Konferansına geçen Sayın Genel Müdürümüz burada meslek temsilcileri ve eğitim yöneticilerine yönelik konuşma yaptı.

Konferans sonrası Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini, Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ve Ulaştırma Hizmetleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden Genel Müdürümüz, öğrenci ve öğretmenlerle sohbet etti ve atölyelerde incelemeler yaptı.

İki gün şeklinde planlanan programın ikinci günü Sayın Genel Müdürümüz; Silifke, Gülnar, Mut ilçelerini ziyaret etti.

Silifke'de denizcilik alanında eğitim veren Taşucu Prof. Dr. Durmuş Tezcan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ve Aziz Sancar Bilim Okulunu ziyaret eden Sayın Genel Müdürümüz burada öğrenci ve öğretmenlerle görüştü, alandaki gelişmeler ve atölyeler hakkında brifing aldı.

Okulların ardından Akkuyu NGS tarafından İl Millî Eğitim Müdürlüğüne hibe edilen arsada incelemelerde bulundu.

Silifke'den Gülnar'a geçerek  Gülnar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Gülnar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti. Okullarda öğrencilerle buluştu. Atölyeleri inceledi ve Gülnar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde çocuk bakımı ile hasta ve yaşlı bakımı konusunda öğrencilerle sohbet etti.

Kendisi de Mut'lu olan Sayın Genel Müdürümüz, ilçenin genel durumu, potansiyeli, yapılan çalışmalarla ilçede devam eden ve planlanan yatırımlar hakkında bilgi almak üzere Mut ilçesine geçti.

İlçede bulunan Mut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Mut Özdemirler Çok Programlı Anadolu Lisesi ziyaretlerinin ardından yapımı devam eden okul inşaatında yapılan incelemelerle ziyaretler sona erdi. Burada eğitim yöneticileri ile atölyelerin durumu hakkında görüştü.

İlimizde gerçekleştirdiği ziyaretleri esnasında Sayın Genel Müdürümüze, İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih Burğut, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Kutlutekin Baş, İl ve İlçe Millî Eğitim yöneticileri eşlik etti.

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.