MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM YOLUYLA SOSYAL VE EKONOMİK UYUM PROJESİ" BASIN TOPLANTISI         Bakanlığımız ile Avrupa Birliği yetkililerinin Mersin'i ziyareti kapsamında basın mensuplarıyla yapılan toplantı, Mersin İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sn. Yılmaz GÜNDOĞAN ve Avrupa Birliği Koordinatörü Sn. Murat ÇAĞATAY'ın katılımıyla gerçekleşti.

         Bakanlığımız ile Avrupa Birliği arasında "Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi" hibe sözleşmesi imzalanmıştır. Proje 8 pilot ilde Adana, Bursa, Gaziantep, Hatay, İstanbul, Kilis, Mersin ve Şanlıurfa'da uygulanmaktadır.

        Mersin İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sn. Yılmaz GÜNDOĞAN, proje kapsamında mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında proje anlaşması doğrultusunda,

        1-Pilot okul/kurumlarda ekipman sağlanacak atölyelerin altyapılarının yenilenmesi.

        2-Pilot okul/kurumlardaki geçici koruma altındaki öğrencilere ve ihtiyacı olan Türk öğrencilere destek paketlerinin sağlanması.

        3-Pilot okul/kurumlarda okullulaşma oranının artırılması ve okula devam konusunda iyileştirmelerin sağlanmasına yönelik aile ziyaretlerinin gerçekleştirilmesi

        4-Sosyal bütünleşme yönelik sosyal faaliyetlerin gerçekleştirilmesi.

        Konularında bir dizi faaliyetlerin gerçekleştirildiğini belirtmiştir.

05-03-202005-03-202005-03-202005-03-2020

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.