MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü Ortak Programda Buluştu

Millî Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü Ortak Programda Buluştu

 Millî Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü Ortak Programda Buluştu

Mersin İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Mersin İl Müftülüğünün ortaklığında hazırlanan “ Mersin Merkez İlçelerimizde Görevli Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi / İHL Meslek Dersleri Öğretmenleri ve Diyanet Teşkilatlarında Görevli İmam ve Müezzinlerin Katılımı ile Din ve Değerler Eğitiminin Niteliğini Arttırmada Ortak Dil ve Anlayış Geliştirme Programı” Mersin Büyükşehir Kongre ve Sergi Sarayında gerçekleştirildi.

Programa Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Adem Koca, Mersin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, Diyanet Personeli, müdürlüğümüze bağlı okullarda görev yapan İHL Meslek Dersleri Öğretmenleri ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Katıldı.

Program açılış konuşmasının ardından Kuran-ı Kerim Tilaveti ile devam etti. Daha sonra  Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ’in sine vizyondan yansıtılan konuşması ve İstanbul Ortaköy Camii İmamı Mahmut Coldan’ın sine vizyon konuşması izlendi.

Mersin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun kürsüye gelerek konuşma yaptı. 

Coşkun’un konuşmasının ardından kürsüye çıkan Millî Eğitim Müdürü Adem Koca konuşmasına Amerika’lı Toplum Yazarı Eric Hoffer’ın hayatından bir kesitle başladı. Koca, yazarın “Kesin İnançlılar” isimli kitabında geçen, “Sürekli öğrenenler dünyayı ele geçirecektir” cümlesinin çok anlamlı olduğunu ifade etti. “ İki günü eşit olan bizden değildir” hadisinin hayatımızın her alanında aklımızın bir köşesinde bulunması gerektiğini belirten Koca, dünyayla baş edebilmek için sürekli öğrenmek gerektiğini söyledi.

Artık Omuzlarımızda Daha Büyük Bir Yük Taşıyoruz

15 Temmuz hain darbe girişimini hatırlatan Koca “ Dini ve maneviyatı kirletmekten kaçınmayan bu hain saldırının, genç nesillerin maneviyatını derin bir bunalıma, buhrana ve çıkmaza sürükleme potansiyelini bertaraf etmek ilahî bir sorumluluk olarak omuzlarımıza yüklenmiş bulunmaktadır.” Dedi.

Gençlerin, kendilerine dini nasihatlerde bulunan insanlara bundan sonra güvenmekte zorluk yaşama ihtimalini göz ardı etmememiz gerektiğini belirten Koca; İslam’ın tertemiz bir barı, adalet kardeşlik ve yüksek ahlâk çağrısı olduğunu bu gencecik yüreklere anlatmanın boynumuzun borcu olduğunu ifade etti.

Program sırasında yayınlanan Şerif İzgören’in “ İyi Öğretmen Olmak” , “ Nazik Öğretmen” ve “Öğretmen Nedir?” videoları izleyicilerden büyük ilgi gördü.

Diyanet ve Millî Eğitim Personellerinin yoğun katılımı ve ilgisiyle gerçekleşen program Ziya Baran’ın “Kitap Okuma Üzerine” videosunun ardından plaket sunumlarıyla sona erdi.

 

09-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-2017

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.