MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü Etkinliklerine Katıldı

Millî Eğitim Müdürümüz 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü Etkinliklerine Katıldı

 

Millî Eğitim Müdürümüz 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü Etkinliklerine Katıldı 

Etkinlikler çerçevesinde ilk program Mersin Şehitliğinde gerçekleştirildi. Aziz şehitlerimizi anmak amacıyla düzenlenen törene Vali Özdemir Çakacak ve Eşi Hanımefendi Kevser Çakacak,  Mersin Milletvekilleri, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Kadir Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Albay Fatih Erhan, İl Jandarma Komutanı Albay Hüseyin Kanat, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Adem Koca, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Mersin Konsolosu Ayşen Volkan İnanıroğlu, protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler, askeri erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

 

            Millî Eğitim Müdürü Koca program sonrası yapmış olduğu açıklamada; 

Ülkesini ve kutsal değerlerini bedeli ne olursa olsun koruyan, gerekirse canlarını bu uğurda feda eden aziz şehitlerimizi, Çanakkale Zaferi’nin 102. yıl dönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla andığını belirtti. 

“Çanakkale, en zor koşullar içinde bir milletin yeniden doğuşu, şahlanışıdır. Çanakkale zaferi ‘bitti’ denilen bir milletin kendisini dünyaya bir kere daha ispat ettiği bir olaydır” diyen Koca,  Çanakkale Zaferinin 102.Yılını idrak ederken o ruhun ve inancın gücünü damarlarımızda yaşatıyor olmanın huzuru içinde geleceğe güvenle baktığımızı ve birlik ve beraberlik içinde olduğumuzda aşamayacağımız hiçbir engel olmadığının bilinmesini istediğini söyledi. 

Selam olsun, Çanakkale´de vatanı ve namusu için can veren şehitlere! 

Tüfeğe koyacak mermisi yokken bile düşmana boyun eğmeyen, gözünü kırpmadan, mola vermeden düşmanla çarpışan, düşman mevzilerine yıldırım olup yağan, vatanını ve namusunu düşman eline teslim etmeyen şehitlerimizi rahmetle andığımızı belirten Koca, “Bugün terörle mücadele sırasında kaybettiğimiz şehitlerimizi de unutmadığımızı onların da ruhları için ayrı ayrı dua ettiğimizin bilinmesini istiyoruz” dedi.

 

 

18-03-201718-03-201718-03-201718-03-2017

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.