MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Bilim Sanat Merkezi Kütüphanesi Açılışına Katıldı

Millî Eğitim Müdürümüz Bilim Sanat Merkezi Kütüphanesi Açılışına Katıldı

  Yenişehir Kaymakamlığı’nın himayesinde Yenişehir İlçe Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünde yürütülen  “CENNETİN KÖŞELERİ” Projesi kapsamında Yenişehir İlçesinde 33. Z-Kütüphane, Yenişehir Belediyesi Bilim Ve Sanat Merkezinde açıldı.  

Bilim ve Sanat Merkezinin Müzik öğretmenlerinin müzik resitali ile konukları ağırladığı törende Bilim  ve Sanat Merkezinin öğrencileri, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil ÇELEBİYILMAZ  ve Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem KOCA’yı kurum girişinde çiçeklerle karşıladılar.   

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem KOCA’nın  saat 14.30’da açılışı gerçekleştirdiği törende, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil ÇELEBİYILMAZ, Şube Müdürleri Ahmet SELBİ, Mustafa BAKKAL, Murat KAZAN, Ziver DENİZ ile çok sayıda Okul Müdürü, öğretmenler, veliler ve  öğrenciler hazır bulundu. 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürümüz Adem KOCA  yaptığı konuşmada  “Kitapların ve okumanın önemini kendi hayatımdan örnekleyebilirim; Büyük kızım bir öğretmeninin teşvikiyle okumayı sevdi ve çok okudu. Hiçbir destek almadan istediği bölümü kazandı ve bitirdi. Öğretmenlerimizin bu konuda teşvikleri ve yönlendirmeleri çok önemli. Estetik ve alt yapısal anlamda tam donanımlı bu kütüphanelerimiz öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlıklarını edinmeleri için son derece çekici mekanlar. Tüm okullarımızın bu kütüphaneleri oluşturmaları için biz de elimizden gelen her türlü  desteği vermeye hazırız" dedi. 

 Emeği geçenlere teşekkür eden Koca,  " Millî Eğitim Bakanlığı olarak 1,5 Milyon öğretmenimiz var. Bu Dünyada Çin Ordusundan sonraki en büyük kamu kurumudur. Biz büyük bir orduyuz, biz eğitim ordusuyuz. Bu büyüklükte bir yapıyı idare ve sevk etmek de kolay olmuyor. Bakanlığımız Merkez teşkilatı çalışanlarına bizlere verdikleri destekler için teşekkür ederiz "dedi.

Kurdele kesimiyle Z-Kütüphanenin açılışını yapan Koca, bir süre kütüphanedeki öğrencilerle sohbet ettikten sonra beraberindeki heyet ile birlikte kullanıma yeni açılan  akıl oyunları atölyesi, robotik atölyeleri ve diğer atölyelerde incelemede bulundu. 

04-01-201804-01-201804-01-201804-01-201804-01-201804-01-201804-01-201804-01-2018

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.